תקיפת שוטרים

תקיפת שוטרים ועובדי ציבור

הואשמתם בתקיפת שוטר או עובד ציבור?

זקוקים לעורך דין פלילי מנוסה?

חוששים מהליך פלילי?

צרו קשר עוד היום עם עו"ד פלילי שאול דבח!

דבח_צור_קשר2
Shoul_Dabach
כפי שצוין בקטגורית עבירות אלימות ותקיפה, עבירת תקיפת שוטר אינה נבדלת מעבירות האלימות יתר על המידה. כמובן שינם דברים זהים, אך וכאן החשיבות, אובייקט העבירה, "נפגע העבירה" הינו שוטר ופה נעוץ ההבדל המהותי, אשר מעצים את חומרת העבירה והסכנה לענישה חמורה עולה שבעתיים מאשר במקרים של עבירת תקיפה או אלימות שלא כוונה כנגד שוטר.

חשיבות תפקיד עו"ד פלילי במקרים של תקיפת שוטרים

על הפרקליטות בעבירת תקיפת שוטרים מוטלת החובה להוכיח, לא רק שתקפת שוטר, אלא שטרם התקיפה ידעת כי המדובר בשוטר. ניתן לקבוע כי ידעת שמדובר בשוטר אם יוכח כי השוטר לבש מדים, מדי משטרת ישראל או הזדהה בפנייך כדין, באמצעות תעודת מינוי שהוצגה לך.

למותר לציין כי חקירה במשטרה, בגין תקיפת שוטרים, תהא מן הסתם קשה יותר לנחקר, והחוקר שאמור להיות אובייקטיבי בחקירתו ולחתור לגילוי האמת.

יש שיטענו כי החוקר לא יכול שלא להיות מוטה לטובת מוסר העדות עד המדובר עת המדובר בשוטר, קולגה.

לכן חשוב מאד טרם החקירה במקרה בו נחשדת בתקיפת שוטרים, להיוועץ בעורך דין פלילי.

בדרך כלל, עת אדם נחשד בביצוע עבירה פלילית, תקיפה, המדובר במילה של התוקף אל מול מילה של התקף וראיות חיצוניות שיש אם בכלל.

במקרה שכזה וברוב המקרים הן התוקף והן המותקף אינם "נחקרים מיומנים" אלא שני אנשים שנקלעו לאירוע, חד פעמי בדרך כלל ושבסופו בוצעה העבירה.

מאמרים בנושא: חקירה במשטרה

תקיפה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ואיומים – סיום בהסדר טיעון

הצלחות עו"ד פלילי שאול דבח בתחום המשפט הפלילי תקיפה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ואיומים – סיום בהסדר טיעון ת.פ. 26653-05-11 (שלום ראשל"צ – כבוד השופט אברהם הימן) (פורסם בעיתון מעריב ביום 20/4/2012) – תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ואיומים – התיק הסתיים בהסדר טיעון בו נמחקו מרבית האישומים ונותר [...]
shutterstock_217065625

לא כך במקרה של תקיפת שוטר!!!

במקרה שכזה, החשוד שנחקר במשטרה תחת לחץ מאימת הדין וכל תרגילי החקירה של חוקרי המשטרה, נמצא במצב נחות מאשר "נפגע העבירה" השוטר המותקף שמוסר עדות לחוקר, שוטר כמוהו במשטרת ישראל שיכל מצא עצמו בנקל בנעליו, מותקף על ידי עבריין.

כמו כן השוטר מוסר העדות נמצא בתחנת המשטרה בה
הוא משרת שמהווה לו בית שני ובוודאי לא מקום זר .

בדרך כלל פרט למסירת העדות, השוטר המותקף
ממלא דו"ח פעולה בו הוא מגולל את שאירע מנקודת מבטו.
דו"ח זה לא נחשף לעיניי החשוד ו/או עורך הדין הפלילי
שמייצגו במהלך החקירה, אלא מוגש לבית משפט כראייה
ממכלול הראיות במסגרת הגשת כתב האישום.

יתרה מכך, שוטרים פועלים לרוב בצמדים או בצוותים ומן
הסתם, דוחות הפעולה, אותם ממלאים צוות השוטרים, בגין
האירוע, יהיו זהים ולא יטו לטובת הנחקר, בלשון המעטה.

כל האמור לעיל מגביר את הסיכוי שבסופה של החקירה, יוגש כנגד התוקף כתב אישום חמור.

shutterstock_176089838

מה הוא סעיף תקיפת שוטר?

גם המחוקק וכפועל נגזר בתי המשפט, הקפידו לשמר על חייהם וביטחונם של האנשים האמונים על אכיפת החוק שמירת הסדר הציבורי וכיוון שכך חוקק הסעיף שעוסק בתקיפת שוטר והעונש המינימאלי הטמון בחובו.

סעיף 273 מתייחס לתקיפת שוטר כאשר העונש שיש להשית הינו מאסר עד 3 שנים ולא פחות מחודש ימים!!!

סעיף 274 מתייחס לתקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות ובמקרה ויורשע אדם בעבירה על פי סעיף זה, העונש שיש להשית הינו מאסר עד 5 שנים ולא פחות מ- 3 חודשים.

בתי המשפט בהכרעות הדין ובענישה בפועל שמושתת על נאשם המורשע בתקיפת שוטר, מעבירים מסר ברור וחד משמעי לכלל הציבור – תקיפת שוטרים הינה חציית קו אדום שלא תהא כל רחמנות שיפוטית בגינה.

יחד עם זאת בתי המשפט נזהרים שבעתיים עת מונח לפתחם תיק בגין תקיפת שוטרים.

בתי המשפט טרם הכרעת הדין מנסים לבחון האם וכפי שקורה לצערנו הרב במקרים לא מעטים, בהפיכת היוצרות, כאשר המותקף הופך לתוקף וההיפך.
כמו כן ולעיתים לצערנו בזכות חקירה של השוטר המותקף ויתר עדי התביעה, מצליח עורך דין פלילי מיומן להוכיח כי היה תיאם גרסאות בין השוטרים.

כפי שהרחבתי ברובליקת "הצלחות המשרד" בתיק בו נחשד הלקוח בתקיפת שוטרים, הצלחתי להוכיח כי אחד השוטרים שמלא מזכר בתחנת המטרה, חזר בו מהאמור בחקירת צו במח"ש (המחלקה לחקירת שוטרים) והתיק הסתיים במסגרת הסדר טיעון בהרשעה בעבירה פחותה משמעותית עם ענישה על תנאי בלבד!!!

ללא כל התחייבות מצדכם

ועם התחייבות להעניק לכם תשובה ראויה ומקצועית!!!

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר שמשמאל, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד עורך-דין פלילי שאול דבח,
עין הקורא 10 (בניין מגדל היובל קומה 9) ראשון לציון.
טלפון: 03-5094509 , פקס: 1533-5096509
נייד לפניות דחופות: 052-2340999
דוא"ל: s_adv@ds-lawyer.co.il

לשימת לב:
אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו !!!
ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.
 צור קשר