שחרור ממעצר

שחרור ממעצר

נעצרתם?

מחפשים סיוע לשחרור מהמעצר?

צרכים את עזרתו המיידית של עו"ד מנוסה?

צרו קשר עכשיו עם עו"ד שאול דבח המתמחה במשפט הפלילי ובשחרור ממעצר!

דבח_צור_קשר2
Shoul_Dabach

כיצד מתבצע מעצר ומה ניתן לעשות?

מעצר יכול להתבצע במס' דרכים ועל פי סמכויות שונות המופיעות בחוק.

ראשית תיתכן סיטואציה בה אתה נעצר על ידי שוטר ברחוב או בכל מקום אחר ואז אתה מובא לתחנת המשטרה – מעצר על ידי שוטר.

בתחנת המשטרה, לאחר חקירתך, ייתכן וקצין משטרה יורה על שחרורך ללא כל תנאי או בתנאים מגבילים  – שחרור בתחנה / שחרור על ידי קצין משטרה.

ייתכן ולאחר החקירה יסבור קצין החקירות שיש עילה להורות על מעצרך למשך 24 שעות ואז הבאתך בפני שופט מעצרים – מעצר על ידי קצין משטרה.

מעצר על ידי שופט מעצרים שמאריך את המעצר שהחל בתחנה " מעצר ימים" – מכאן הדרך לאבו כביר קצרה מאד – מעצר על ידי שופט מעצרים.

כאמור לעיל, שחרור ממעצר יכול להיות בתחנת המשטרה על ידי הקצין הממונה או באולם המעצרים על ידי שופט המעצרים.

באולם המעצרים ניתן להגיע להסדר עם הטוען המשטרתי בדבר שחרור ממעצר ושחרור בתנאים מגבילים או לנהל דיון ולקבל החלטה שיפוטית.

על ההחלטה שלא לשחרר אותך ממעצר או לשחרר ממעצר בתנאים שלא מקובלים על הסניגור, ניתן להגיש ערר על מעצר לבית המשפט המחוזי ובמידה ובבית המשפט המחוזי לא נתקבל הערר, ניתן לערור לבית המשפט העליון.

מעצר ראשוני יכול להתבצע על ידי שוטר שבידיו צו שופט המורה על המעצר וכן בסיטואציות שונות, ללא צו של שופט וזאת כאשר הנסיבות והאירועים בשטח מולידים את הסמכות לביצוע הליך המעצר (לדוגמא שוטר עד לביצוע עבירה) או לאחר שעוכבת הוחלט לעצור אותך – מעצר על ידי שוטר. המעצר יכול להתבצע בכל מקום, ברחוב, בבית או אפילו במקום העבודה.

על השוטר להביא את העצור ללא דיחוי אל תחנת המשטרה ושם מחליט הקצין הממונה האם לשחרר את העצור ממעצר בתנאים או ללא תנאים או להורות על מעצרו לפרק זמן של 24 שעות לכל היותר (48 במקרים חריגים ביותר) והבאתו בפני שופט מעצרים לדיון במעצר ימים.

שחרור ממעצר מצריך עורך דין מקצוען ומנוסה! קצת מהצלחותינו האחרונות:

גננת החשודה בתקיפה והתעללות נפשית בילדים

גננת בשנות ה – 60 לחייה נעצרה בגין תקיפה והתעללות נפשית בילדים כאשר ישנם תיעודי וידאו המתעדים את המעשים לכאורה.

גזר הדין:

שחרור ממעצר ללא תנאים

לחצו לקריאה מלאה של פרטי הפרשה

גננת החשודה בהתעללות

סחר בסמים מסוכנים

נגד הנאשם ראיות אובייקטיביות רבות, לרבות צילומי ווידאו המתעדים את עסקאות הסחר בסם וכן תמלילי הודעות טקסט בהן גם הוא מתועד מנהל משא ומתן טרם עסקת הסחר.

גזר הדין:

שחרור למעצר בית

לחצו לקריאה מלאה של פרטי הפרשה

סחר בסמים מסוכנים

השלב הבא לאחר החקירה, במידה והחשוד לא שוחרר בתחנת המשטרה, הינו מעצר הימים. שלב ההופעה בפני שופט מעצרים.

מטעם משטרת ישראל מופיע הטוען המשטרתי המבקש אחת משתיים, לשחרר את שחרור החשוד בתנאים (תנאים מגבילים) שעליהם יורה בית המשפט, או להורות על מעצר החשוד בשל העילות המופיעות בחוק ושבגינן ניתן להורות על מעצר חשוד.

בהליך הזה חומר הראיות עליו מבסס הטוען את בקשתו לא מוצג לך ו/או לסניגור. חומר הראיות נמצא בחזקת המשטרה ומוצג לשופט לפי בקשתו. מכאן הקושי לנהל את ההליך כי בעצם ידינו כבולות.

אך גם להליך זה יש דרך התמודדות אל מול המשטרה ואנו הסניגורים חוקרים את הטוען ומנסים להוכיח שהמעצר לא נדרש ואם כן נדרש מעצר אזי, ניתן להסתפק ב"חלופת מעצר", קרי שחרורך בתנאים מגבילים שלא יתאפשר לך לפגוע בחקירה ו/או במי שמעורב בה במישרין ו/או בעקיפין.

מידע נוסף

חשוב להדגיש כי האמור הינו טרם הגשת כתב אישום נגדך ויכול להיות כי לאחר שתבלה כמה ימים בבית המעצר, תשוחרר לביתך ולא תהא שום המשכיות להליך. לא יוגש נגדך כתב אישום ובעצם לא תואשם בדבר. במהלך המעצר תוכל לבקש שחרור ממעצר בערבות.

לעיתים תכופות קורה שאנשים נעצרים הן על יד קצין משטרה והן על ידי שופט מעצרים ולבסוף לא מוגש כנגדם כתב אישום. על כן חשיבות פנייה לעורך דין לאלתר שימנע ממך את התענוג המפוקפק שבחווית המעצר והלינה באבו כביר.

חשוב לציין כי לא בגין כל מעשה או מחדל שלך יכול שוטר לעצור אותך. החוק מאד ברור בזאת, אבל העצה הפרקטית שלנו אליך, כיוון שאתה לא משפטן או עורך דין, לא להתנגד למעצר, לשמר על קור רוח, לא להוציא הגה מהפה פרט למענה על שאלת זיהוי ולבקש לאלתר ייצוג עו"ד.

כאשר מדובר במעצר קטין, חלים כללים זהים, אך פרק הזמן בו יכול קצין משטרה לעצור את הקטין לפני הבאתו בפני שופט מעצרים, הינו חצי מפרק הזמן המותר על פי החוק אצל בגירים.

לשחרור קטין ממעצר, משמעות אדירה, שכן קטין שעצור בתחנת המשטרה או קטין שעצור באבו כביר או במתקן מצערים אחר, נחשף בדרך כלל בפעם הראשונה לעולם זר לו ועצם החוויה של היותו נתון במעצר ולו לימים בודדים, עלולה להותיר בו צלקות נפשיות ו/או חלילה, לפתוח לקטין צוהר לעולם העברייני.

ללא כל התחייבות מצדכם

ועם התחייבות להעניק לכם תשובה ראויה ומקצועית!!!

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר שמשמאל, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד עורך-דין פלילי שאול דבח,
עין הקורא 10 (בניין מגדל היובל קומה 9) ראשון לציון.
טלפון: 03-5094509 , פקס: 1533-5096509
נייד לפניות דחופות: 052-2340999
דוא"ל: s_adv@ds-lawyer.co.il

לשימת לב:
אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו !!!
ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.
 צור קשר