עבירות תקיפה ואלימות

עבירות אלימות ותקיפה

זומנת לחקירה במשטרה?

חושש מהליך פלילי?

צריך עזרת עו"ד מנוסה?

משרד עו"ד פלילי שאול דבח מתמחה בתחום הפלילי, לרבות ייעוץ משפטי לפני חקירה במשטרה!

דבח_צור_קשר2
Shoul_Dabach

מדינת ישראל הינה מדינת חוק והזכות לשמירה על בטחונו האישי של כל אחד מאזרחיה ותושביה הינה זכות יסוד ומשמעה היא האפשרות לחיות במדינה תוך תחושת בטחון כללי והידיעה כי מי שיפר זכות זו יבוא על עונשו בהתאם.

מהות החוק היא לאפשר לכל אחד מאיתנו לנהל חייו בשלוה מבלי להיות חשוף, למעשי אלימות היכולים להתבטא בכך שפלוני יתקוף אותך במכות או קללות ואפילו סתם יפריע לך בשגרת החיים שלך מבלי סיבה מוצדקת.

אין לאף אחד זכות לתקוף אדם זה או אחר ולא חשוב אם הוא חבר שלו, בן משפחה שלו וכדומה.

לסבר את האוזן והעין, נאמר כי על פי חוק, יריקה על אדם אחר מהווה עבירה מסוג "תקיפה סתם".

בחוק נאסר מפורשות לפגוע באדם בכל דרך שהיא, במישרין או בעקיפין, בלא הסכמה או בהסכמה שהושגה בדרכי תחבולה ותרמית.

החוק מתייחס למונח הפעלת כח וקובע כי אין המדובר רק "הפעלת כח פיזי קלאסית" אלא גם באמצעות חום, חשמל או כל דבר אחר שיש בו בכדי לגרום נזק או אי נוחות.

עבירות תקיפה ואלימות מצריכות עורך דין מקצוען ומנוסה! קצת מהצלחותינו האחרונות:

אלימות קשה כנגד בן משפחה

ת.פ. 3461/05 (שלום תל אביב) - אלימות קשה כנגד בן משפחה (עו"ד פלילי דבח ייצג את הנאשם). נגד הנאשם שהוא בעלה של המתלוננת, הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של איומים, תקיפה, תקיפה חבלנית ופציעת בן זוג. על פי עובדות כתב האישום נהג הנאשם בדרך שבשגרה להכות את אישתו ולגרום לה חבלות קשות בגין סיבות [...]

אלימות ותקיפת חסר ישע תינוק בן 5 חודשים

ת.פ. 4494/05 (שלום ראשל"צ) - אלימות ותקיפת חסר ישע תינוק בן 5 חודשים (עו"ד דבח ייצג את הנאשם). כנגד הנאשם הוגש לבית המשפט כתב אישום חמור המייחס לו עבירות של תקיפה ותקיפת קטין או חסר ישע. על פי עובדות כתב האישום תקף הנאשם אדם שהיה נוכח בזירת האירוע וכן והחמור מכך תקף תינוק בן 5 [...]

תקיפת קשיש

הצלחות עו"ד פלילי שאול דבח בתחום המשפט הפלילי תקיפה חבלנית של קשיש - התיק הסתיים באי הרשעה !!! נאשם, גבר כבן 40 גדול מימדים, נאשם כי תקף את שכנו, קשיש חסר ישע לאור ויכוח שהתפתח בין השניים. הקשיש, קורבן העבירה, נפצע, נגרמו לו חבלות קשות ונזקק לאשפוז. ת.פ. 1320/07 (שלום ראשל"צ - כבוד השופט ארז [...]
shutterstock_217065625
2015-04-21_12-56-04

דוגמא לעבירת אלימות


הנה סיטואציה שתוכל להמחיש איך ניתן לתקוף בלי בעצם לגעת באדם המותקף – ישראל בחודש אוגוסט, שעת צהריים, פלוני מפעיל תנור חימום על טמפ' 35 מעלות ולא מאפשר לאדם שבחדר לפתוח חלון או לצאת מהחדר, הדבר מהווה תקיפה של אותו אדם אומלל ואף כליאת שוא.

לא חייב שיהיה מגע פיזי ביניכם!!!
חשוב מאד לציין כי אין חובה שהאדם שהותקף
יפגע או ייגרם לו נזק כתוצאה מהתקיפה.
די בפעולת התקיפה בכדי לבסס ולהקים את מרכיבי
העבירה שבסופו של יום יולידו כתב אישום פלילי.

סוגי עבירות תקיפה


בעבירת התקיפה ניתן להבחין בכמה סוגי תקיפה

שלכל סוג יש את הייחודיות שלו וכמובן סוג
התקיפה משליך על החומרה בה מביט המחוקק על
העבריין וכמובן על רף הענישה.

6

לדוגמא ניתן לציין עבירת תקיפת "בן משפחה" – כאן תצפו לעונשים כבדים יותר וזה בגלל הקשר בין התוקף לקורבן – קשר משפחתי!!!

בהמ"ש מבקש להעביר מסר לציבור כי שלום הציבור בכלל ושלומו האישי של כל אדם באשר הוא ועל כן מתייחס בחומרה למעשי תקיפה ומשית לא אחת עונשי מאסר בפועל. בהמ"ש מבקש באופן זה להתריע ולהרתיע את העבריין הפוטנציאלי, לבל ייתן דרור לגחמותיו וירסן את עצמו טרם נקיטת אלימות זאת או אחרת כנגד רעהו.

ללא כל התחייבות מצדכם

ועם התחייבות להעניק לכם תשובה ראויה ומקצועית!!!

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר שמשמאל, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד עורך-דין פלילי שאול דבח,
עין הקורא 10 (בניין מגדל היובל קומה 9) ראשון לציון.
טלפון: 03-5094509 , פקס: 1533-5096509
נייד לפניות דחופות: 052-2340999
דוא"ל: s_adv@ds-lawyer.co.il

לשימת לב:
אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו !!!
ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.
 צור קשר