עבירות מין

עורך דין פלילי לעבירות מין – אונס ותקיפה מינית

משרד עו"ד פלילי שאול דבח מתמחה בתחום הפלילי, לרבות עבירות מין.

ייעוץ משפטי איכותי וייצוג בבית המשפט, בכל סוגי המקרים: מקרי אונס, הטרדה מינית, מעשים מגונים, בעילת קטינים ועוד.

צרו קשר לייעוץ משפטי ברמה המשפטית הגבוהה ביותר!

דבח_צור_קשר2
Shoul_Dabach
החוק הפלילי מתייחס למכלול עבירות המין. כמובן ישנם כמה סוגים של עבירות מין והשוני ביניהם נובע ממספר אלמנטים שיתוארו בהמשך ובאים לידי ביטוי בחומרת העבירה וכמובן בהתייחסות המחוקק לעבירה ולמבצעה ובסופו של יום בא הדבר לידי ביטוי בחומרת הענישה שמשית בית המשפט.

 

אסור על גבר אישה לכפות יחסי מין על גבר או אישה אחרים. אגב האיסור הזה הוא דו כיווני ולכן גם אסור לאישה לכפות את עצמה על גבר!!! יחסי מין חייבים להיות בהסכמה מוחלטת של הצדדים לאקט המיני. העובר על איסור זה נכנס אל הגדרות מבצע עבירה פלילית של אינוס. כמובן שהעבירה בקודקס מפרטת אימתי המעשה/האקט המיני הינו בגדר עבירה.

חשדות לעבירות מין והטרדה מינית מצריכות עורך דין מקצוען ומנוסה! קצת מהצלחותינו האחרונות:
shutterstock_217065625

מדרגים של חומרת עבירת מין

  • גיל הקורבן אל מול גיל מבצע העבירה.
  • יחסים שהיו, בין קורבן העבירה לעבריין, בעת או עובר לביצוע העבירה. (החוק הפלילי מייחס חומרה יתרה לאירועים ומקרים בהם ישנה מערכת יחסים של "מטפל נפשי למטופל" בין מבצע העבירה לקורבן ומכאן רף הענישה).
  • אופן ביצוע העבירה ומידת האלימות שננקטה תוך כדי ביצועה: לציין כי עבירת מין יכול שתהא חמורה פחות כגון עבירת "מעשה מגונה" או "מעשה מגונה בפומבי" (אדם המתערטל בפני אנשים המהלכים לתומם ברחוב הינו בגדר עובר עבירה פלילית של מעשה מגונה בפומבי) ויכול שתהא מהחמורות שבקודקס הפלילי כגון עבירה של אינוס תוך התעללות באובייקט המיני, לפני, בעת או אחרי המעשה – רף הענישה במקרה זה אף יכול להגיע ל – 20 שנות מאסר בפועל.
  • בהמ"ש בבואו לגזור את דינו של מבצע העבירה נותן משקל לכל האלמנטים הללו טרם משית הוא את העונש הראוי.

"עבירות מין בהסכמה" – הייתכן? אפשרי לבצע עבירה בהסכמת הקורבן?! 

בין יתר העבירות המוגדרות כעבירות מין, ישנה עבירה של "בעילה בהסכמה".

עבירה זו אולי נשמעת מוזרה ובלתי אפשרית, הרי מדובר בהסכמה מלאה של הקורבן לכאורה, אך כאן המקום לציין כי המחוקק בישראל נתן דעתו על יחסי מין שהתקיימו בהסכמה, אך נטלו בהם חלק נערות מתחת לרף גילאים המוגדר בחוק – גם אקט שכזה שנעשה בהסכמה מלאה הינו בגדר עבירה פלילית וטומן בחובו עונש, עד כדי מאסר בפועל.

בהמ"ש הביע באופן מפורש את סלידתו מעבירות מין, עת הוא מטיח ביקורת רבה במבצעי עבירות מין. בהמ"ש לא מהסס להשית עונשי מאסר בפועל על מורשעי עבירות מין ובוודאי כאשר מדובר על עבירות מין שבוצעו כנגד קטינים, חסרי ישע או תוך כדי הפעלת אלימות והתעללות באובייקט המיני – קורבן העבירה.

בהמ"ש לא אחת הביע עמדתו ולא אחת הצהיר כי מעשה אונס הינו בעצם "רצח של הנפש" ועל כן חובת בהמ"ש למגר תופעה שכזאת מקרב החברה בה אנו חיים.

ללא כל התחייבות מצדכם

ועם התחייבות להעניק לכם תשובה ראויה ומקצועית!!!

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר שמשמאל, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד עורך-דין פלילי שאול דבח,
עין הקורא 10 (בניין מגדל היובל קומה 9) ראשון לציון.
טלפון: 03-5094509 , פקס: 1533-5096509
נייד לפניות דחופות: 052-2340999
דוא"ל: s_adv@ds-lawyer.co.il

לשימת לב:
אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו !!!
ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.
 צור קשר