גניבת כרטיס אשראי

ת.פ. 120090-05-11 (שלום ראשל"צ – כבוד השופט ארז יקואל) – גניבת כרטיס חיוב (כרטיס אשראי), הונאה בכרטיס חיוב וקבלת דבר במרמה – העונש שחורג מרף הענישה – אי הרשעה, של"צ של 250 שעות ותרומה של 3000 ₪ למרכז רפואי – פסק דין מיום 23/4/2012. עו"ד פלילי דבח ייצג את הנאשם.

באוקטובר 2011 בעקבות הסדר טיעון הודה הנאשם כי גנב כרטיס אשראי, הונא באמצעות כרטיס חיוב וקבל דברים במרמה.הנאשם הודה כי בעת עבודתו ברשות שדות התעופה, מצא כרטיס אשראי ועשה בו שימושים – 14 שימושים בסך כולל של למעלה מ – 3000 ₪.לו היה מורשע הנאשם בעובדות כתב האישום החמור שהוגש כנגדו, היה מפוטר לאלתר ממקום עבודתו מזה 20 שנים, רשות שדות התעופה ואף ניצב בפני סכנה של ביצוע עבודות שירות, תחת מאסר בפועל.

 

לחובתו של הנאשם אין ולו הרשעה אחת ומאז האירוע בו הואשם, לפני 4 שנים, אוגוסט 2008, לא נפתחו כנגדו חקירות במשטרה.

לאחר דין ודברים עם המאשימה, הגיעו הצדדים להסכמה וכתב האישום שונה ורוכך והנאשם הודה בעבירות בהן הואשם במסגרת כתב האישום המתוקן, הורשע ונשלח לתסקיר שימליץ בדבר הותרת או ביטול ההרשעה והעונש שיש לגזור על הנאשם.

לאור תסקיר חיובי ולאור העובדה שלאחר הגשתו, נפגש הסניגור בשנית עם התביעה, עתרו הצדדים בצוותא, לאי הרשעה, בעצם לביטול ההרשעה והשתת עונש של של"צ, תרומה למוסד רפואי.בכך נסללה דרכו של הנאשם לשוב לעבודתו בנתב"ג, עבודה ממנה הושעה עד סיום ההליך הפלילי.

 

בית המשפט, למרות שהביע את סלידתו מהמעשים הקשים שיוחסו לנאשם בכתב האישום המתוקן, קיבל את עמדת הסניגור והתביעה ואמץ את המלצות תסקיר שירות המבחן וגזר על הנאשם של"צ ללא הרשעה.

 

הקושי המשפטי בתיק הנ"ל נובע ממס' גורמים:

א. עבירות של שימוש שלא כדין בכרטיסי חיוב הינן עבירות שהמחוקק מבקש למגר מתוך החברה ועל כן הענישה הינה ענישה מרתיעה. הרי כרטיסי החיוב הפכו לאמצעי תשלום הנפוץ במשק, ועלייה במעשי הונאה בהם, עלולה למוטט את האמון של הציבור ולמנוע ממנו שימוש בדרך נוחה לתשלומים.

ב. הנאשם עובד, בעת ההליך מושעה, בתפקיד רגיש ברשות שדות התעופה, בנמל התעופה הבינלאומי בן גוריון וככזה, נדרשת ממנו מידת אמינות מוגברת. כיוון שכך מעסיקיו קבעו חד משמעית כי שאלת חזרתו לעבודה או פיטוריו חלילה, תלויה בסיום ההליך הפלילי ללא הרשעה.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​