גירושים/ הסכם גירושין

גירושין –

אותה מילה שמפחידה את כולם. אין זוג, במידה ויודה בכך ובמידה ולא יודה בכך, שהמחשבה והפחד מהילה לא עוברת בראשם. אכן בנושא הזה אין אנו אנשי בשורות. הליך הגירושין לא הליך "סימפאטי" ולא חוויה מרנינה. מוטב כי לא תכנסו אליה, אבל אם כבר אתם שם מבחירה ו/או מאילוץ, אזי מוטב כי תדעו כמה פרטים חשובים הקשורים להליך.

בני זוג יהודים שמעוניינים לסיים את נישואיהם נדרשים לפנות לשם כך לערכאה היחידה המוסמכת לכך בישראל  – בית הדין הרבני.

חשוב לציין כי לא חשוב אם הנישואין נערכו כדת משה וישראל עם רב, בורקס ומיץ תפוזים או נישואים אזרחיים, בלי רב, אבל עם בורקס ומיץ תפוזים – חובה לעבור בבית הדין הרבני!!!.

כמו בכל דבר בחיים, גם בגירושין ישנן 2 אופציות:

 

האופציה הקצרה, הזולה ועם הכי פחות עוגמת נפש.

האופציה הארוכה, היקרה ועם הרבה עוגמת נפש ומלחמות.

כמובן שמרבית הזוגות בוחרים באופציה ה- 2!!! סוג של הלקאה עצמית והדדית!!!

כאשר ישנה הבנה והסכמה בין הצדדים ככל שנוגע הדבר להתרת הנישואין, הדרך פשוטה. על הצדדים להתייצב בית הדין הרבני, ולעתור בבקשה משותפת לגירושין. מכאן הדרך קצרה עד לגט המיוחל. בה"ד הרבני לאחר שמשוכנע כי הצדדים מבקשים להתיר את הנישואין, פועל לשם כך ומסייע בידי הצדדים לעבור את ההליך.

האופציה השנייה הינה כמובן כאשר תופי המלחמה ברקע. הצדדים חלוקים בדעתם, בד"כ צד אחד היה זה שהגיש תביעה לגירושין והוא "הקטר המוביל". כאן מן הסתם מעורבים עורכי דין, הטחות האשמות הדדיות.כאשר מי מהצדדים עותר בתביעת גירושין, עליו להוכיח בבית הדין כי מתקיימת עילת גירושין, לעתור לפס"ד לפסק דין לגירושין.

הסכם גירושין –

פעם, לא מזמן כל כך, אמר פוליטיקאי ישראלי ששלום עושים עם אוייב ולא עם חבר.

הרי בסופו של יום כל מלחמה דינה להסתיים והירייה האחרונה היא יריית הדיו מהעט בנמעמד החתימה על ההסכם – הסכם שלום או הסכם כניעה או כל הסכם אחר שיש בו להביא לסיום. אל לא סיום האיבה אז לפחות סיום הלחימה.

כך גם בהליך גירושין. כל הליכי הגירושין דינם להסתיים במוקדם או במאוחר. והסוף תמיד כולל הבנות ו/או הסכמות בין הצדדים.

בין אם בחרתם להקיז זה את דמו של זה בניהול תיק גירושין ארוך ויקר ובין אם בחרתם לסיים את הקשר ביניכם תוך הבנות והסכמות, תמיד תגיע שעתו של הסכם הגירושין.

כשמו כן הוא. המדובר בהסכם בין הצדדים שכולל את כל המחלוקות בין הצדדים טרם הגירושין ומעניק להן מענה ברור המקובל על הצדדים.

הסכם הגירושין הינו שלב חשוב מאד בהליך הגירושין והאמור בו יקרין על חיי הצדדים והילדים למשך שנים רבות.

הסכם גירושין שנערך בקפידה ובמיומנות, עשוי לחסוך בעתיד מריבות, אי הבנות ואפילו פניות לבית המשפט לכשיעלו מחלוקות.

הסכם הגירושין כאמור מתייחס ונותן ביטוי לכל המחלוקות. הנושאים המרכזיים בהסכם הינם :

 

משמורת הילדים ואופן חינוכם.

הסדרי ראיית הילדים.

מזונות הילדים.

חלוקת הרכוש.

הגט.

את הסכם הגירושין כאמור ניתן להביא לאישור בפני שופט בבית המשפט לענייני משפחה או בפני בה"ד הרבני האזורי. (שימו לב – לא חשוב היכן יאושר ההסכם – הגט תמיד יהא ברבני!!!).

אישור הסכם הגירושין אינו דבר של מה בכך ובה"ד ו/או בהמ"ש אינם חותמת גומי. לשם אישור ההסכם נקבע דיון שבמהלכו מנסה בהמ"ש ו/או בה"ד לבחון האם על ההסכם חתמו הצדדים מרצונם החופשי ולאחר שהבינו את האמור בו. במידה ועולה חשש כי מי מהצדדים לא הבין סוגיה כל שהיא המעוגנת בהסכם או לא התכוון למה שכתוב בהסכם, בהמ"ש יורה על השינוי טרם האישור.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​