מזונות ילדים / מזונות זמניים​

מזונות ילדים – ראשית דברים ובכדי שפכם אחת ולתמיד יבין כל גבר, בעל ואבא… הקטין זכאי למזונות!!!

את הקטין וכמובן את בתי המשפט שטובתו של הקטין היא נר לרגליהם, לא מעניינת העובדה שהאבא מסוכסך עם האמא ו/או האמא גנבה זרע לאבא בסטוץ חד פעמי ו/או ההורים לא נישאו כדת משה וישראל ו/או ההורים לא נישאו מעולם –  הקטין זכאי למזונות. מה גובהם ומה ניתן לדרוש מהאמא – זה כן פתוח למו"מ ובנושא זה יש מה לעשות.

חשוב לעשות סדר בדברים ולהדגיש שמזונות אישה נפסקים עם מתן הגט, אך להבדיל אלפי הבדלות, מזונות הילדים נמשכים בד"כ עד הגיעו של הילד לגיל 21. אמנם בדרך יש שינויים וקיזוז משמעותי של 2/3 מגובה המזונות, אך בכל זאת עד גיל 21 הילד זכאי למזונותיו.

ברמת העיקרון המזונות הם אותם התשלומים שמועברים לטובת הילדים ויש בהם לוודא שלילד לא יחסר דבר. בין היתר ניתן דגש על דיור הולם, ביגוד, אוכל וצרכים רפואיים שסל הבריאות לא מכסה.

גובה המזונות לא נקבע באופן שרירותי וחד צדדי ( למרות התחושה שלעיתים ובוודאי במזונות זמניים אין כלל התייחסות לצרכי האבא ולמצבו הכלכלי ויכולת השתכרותו ), טרם קובעים את המזונות וגובהם לוקחים בחשבון כמובן את צרכי וטובת הילד, אך יחד עם זאת נלקחים בחשבון גם צרכי מיוחדים של הילד, כושר ההשתכרות של ההורים.

בדרך כלל ולאחר שאנו מציגים את כל הנתונים הרלוונטיים, בתי המשפט עושים את האיזון הראוי וקובעים את המזונות בגובה שיש בו לשקף נאמנה את רמת החיים והשתכרות ההורים והיא משפיעה באופן ישיר על גובה המזונות כמובן.

סעיף המדור בתשלומים אותם זכאי הקטין לקבל מתייחס לדירה בה גר הקטין בפועל.

במידה ודירה שכורה או ממושכנת על האבא לשלם את חלקו היחסי בהוצאות. נשים רבות מבקשות לשכור דירות יוקרה שלא משקפות את רמת חייהן טרם הגירושין בתקווה שהאבא ישלם את חלקו – בתי המשפט ערים לתופעה זו ולכן קובעים שכ"ד סביר לאור שכלול מכלול הנתונים בתיק. מסכום זה משלם האב את חלקו.

מזונות זמניים

הדיון בעניין המזונות עלול להתארך וההחלטה בעניין עלולה להשתהות.

על בתי המשפט נוהגים וזאת לאור בקשת בעל דין, להורות על מזונות זמניים שישולמו מדי חודש בחודשו לזכאים למזונות וזאת עד לקבל החלטה סופית לעניין גובה המזונות.

בקביעת מזונות זמניים בית המשפט מבקש לשמר על רמת חיים סבירה של הזכאים למזונות ולאפשר להם להתקיים בכבוד מבלי שחרפת הרעב תרחף מעל ראשם.

מזונות אישה –

 אחד הדברים הכי מקוממים גברים והכי מתסכלים הוא מזונות האישה. גבר ואישה מנהלים הליך גירושין, כבר לא גרים ביחד וגם האהבה כבר לא מי יודע מה ביניהם, אבל האישה רשאית לתבוע מזונות. חשוב לשים לב. לא מדובר במזונות הילדים, המדובר במזונות אישה.

לא פעם בניהול התיקים שמענו בעל מסנן "לא פייר" " לא הגיוני" והיו כאלו שאף עשו ניסיון להמחיש מה כוונתם וטענו " זה כמו לתדלק רכב מושבת".

מבחינתה של האישה זה צרך קיומי והכרחי לא פחות ממזונות הילדים.

כאמור, הבעל חייב במזונות האישה וזאת עד לגט. תשלום מזונות אישה במידה ויקבע יהא רטרואקטיבית מיום הגשת התביעה למזונות.

המזונות כוללים אוכל, ביגוד ומדור ( קורת גג).

במקרים בהם האישה עובדת למחייתה ומוכח כי משכורתה ו/או הכנסתה גבוהות, יכול הבעל לטעון כי יש ביכולתה לכלכל את עצמה באופן מלא או חלקי ובכך להוריד מהבעל מהעוול.

על פי הדין העברי, כל עוד האישה גרה על הגבר אין הוא חב במזונות. כמו כן אישה שקמה ועזבה את הבית מפסידה את המזונות, אלא אם תוכיח שעזבה את הבית כי לא הייתה לה ברירה. לדוגמא טענה נפוצה היא שלעזיבת הבית קדמה אלימות מצד הבעל.

אישה מורדת ו/או אישה שזנתה מאבדת את זכותה למזונות.

טרם החלטות על גובה החיוב במזונות אישה בוחנים מה רמת השתכרותה של האישה בפועל ומזה מקזזים חלק יחסי. כמו כן במקרים שהאישה יכולה לעבוד אך בוחרת שלא לעשות כן, ניתן לשקלל ויכולת השתכרות פוטנציאלית שלה ולקזז חילק יחסי מגובה המזונות להן היא זכאית.

לסיום נאמר כי פסקי דין למזונות אינם פסקי דין סופיים במובן שלא ניתן לשנותם. ממש לא…..!!! פסקי דין למזונות ניתן לשנות במפר דרכים לאור מגוון נסיבות שיש בהן להביא לשינוי. טרם ניסיון לתבוע שינוי חשוב להתייעץ עמנו בכדי שנבהיר לכם האם יש עילה ומה הסיכויים של תביעה שכזאת להתקבל בבית המשפט. במידה ותוגש תביעה ותידחה, אתם עלולים למצא עצמכם מחוייבים לשלם לצד השני הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​