חלוקת רכוש/ חזקת השיתוף / איזון משאבים​

חלוקת רכוש

באופן מפתיע ובלתי ניתן להבנה, הסוגייה הקשה ביותר לגישור בין הצדדים קשורה לרכוש ואופן חלוקתו.

לעיתים שכיחות נוצר מצב אבסורדי בו הצדדים המגיעים לבית המשפט מודיעים כי הגיעו להסכמות בעניין הילדים, משמורתם והמזונות, אך הנושא שנותר בגדר טעון דיון הינו חלוקת הרכוש.

לעניין זה ישנו הבדל הנובע מתאריך הנישואין, זוגות שנישאו עד ליום ה- 1/1/1974 יחוסו תחת חזקת השיתוף ואילו זוגות שנישאו לאחר ה-1/1/1974 יחוסו תחת עקרון איזון המשאבים.

 חזקת השיתוף

כאמור לעיל רלוונטית לגבי זוגות שנישאו עד ליום ה-1/1/1974. חזקה זאת אינה אבסולוטית והיא ניתנת לסתירה.

רכוש מכל סוג שהוא וכספים שנצברו במהלך חיי הנישואין, בלי שיש משמעות על שם מי רשום הרכוש או בחשבונו של מי מהצדדים ישנו כסף, שייכים לבני הזוג במלאם ובאופן שווה.

המבחן הינו מגורים תחת קורת גג אחת וניהול משק בית משותף.

יש לציין כי החריג לחזקה זו הינו רכוש שקיבל מי מבני הזוג בירושה או במתנה מקרובי משפחתו.

 עקרון איזון המשאבים

כאמור לעיל עקרון זה חל על זוגות שנישאו לאחר 1/1/1974.

המועד הרלוונטי בו עורכים את איזון המשאבים הינו מועד פקיעת הנישואין מחמת גירושין או פטירתו של מי מבני הזוג.

על פי העקרון הנ"ל, עם מועד פקיעת הנישואין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית משווים של הנכסים של בני הזוג וזאת למעט חריגים המופיעים בחוק יחסי ממון.

 הסכם ממון –

הסכם ממון. הסכם העוסק בממון. יש נושא יותר חשוב ומסקרן מזה?! לא רבים שאנו מכירם.

נהוג לחשוב ובטעות, שהסכם ממון בר חתימה רק טרם הנישואין ואיננו רלוונטי כשמדובר בזוגות נשואים.

לא אחת אנו שומעים לקוחות שלנו מתריסים לחלל האוויר הערות, שאם נהיה עדינים, מתארות כמה הם "הפסידו ולא חכמים " לאור העובדה שלא חתמו על הסכם ממון "איתה" – האישה לה הם נישאו, לפני אותו יום – יום חתונתם.

הנה כבר בהתחלה אנו שמחים להרגיע את כל המקופחים ואת כל המאוכזבים. על הסכם ממון ניתן לחתום על המיועדת טרם החתונה, אך כמובן שניתן לחתום על הסכם ממון עם המיועדת (שהפכה להיות האישה היחידה) לאחר החתונה ובמהלך חייה נישואין!!!

הסכם ממון יש לעשות בכתב.

את ההסכם שנחתם בין בני זוג שלא נשואים, ניתן לאשר אצל נוטריון ו/או בבית המשפט לענייני משפחה ו/או בבה"ד הרבני האזורי.

הסכם ממון שנחתם בין בני זוג נשואים לא יאושר בידי נוטריון אלא רק בפני ערכאה שיפוטית.

לשם עריכת ההסכם יש לפנות לעורך דין בקי בתחום, לשאול אותו את כל השאלות הרלוונטיות והחשובות לצדדים וכמובן לאמר לעורך ההסכם מה הנקודות החשובות שברצון הצדדים לעגן על הכתב בהסכם.

לאחר החתימה על ההסכם, מלאכת אישורו זולה מאד (אגרה של כמה מאות ₪) ונדרשת התייצבות אחת בפני אחד הגורמים המאשרים הרלוונטיים כאמור לעיל. שלב האישור הינו שלב שבלעדיו אין. הסכם ממון שלא אושר חסר תוקף משפטי וצד שירצה לתבוע את קיומו לא יוכל לעשות כן. יחד עם זאת צדדים שחתמו על הסכם ולא אישרו אותו, אך חיו על פיו שנים רבות, ניתן במקרים מסויימים לתבוע על סמך האמור בהסכם וההוכחה כי הצדדים אכן חיו מיום החתימה עליו על פי האמור בו. רק נאמר כי התביעה תהא יותר קשה להוכחה ומן הסתם כרוכה ביותר דיונים והוצאות כספיות.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​