עבירות מין – אונס ותקיפה מינית​

החוק הפלילי מתייחס למכלול עבירות המין. כמובן ישנם כמה סוגים של עבירות מין והשוני ביניהם נובע ממספר אלמנטים שיתוארו בהמשך ובאים לידי ביטוי בחומרת העבירה וכמובן בהתייחסות המחוקק לעבירה ולמבצעה ובסופו של יום בא הדבר לידי ביטוי בחומרת הענישה שמשית בית המשפט.

 

אסור על גבר אישה לכפות יחסי מין על גבר או אישה אחרים. אגב האיסור הזה הוא דו כיווני ולכן גם אסור לאישה לכפות את עצמה על גבר!!! יחסי מין חייבים להיות בהסכמה מוחלטת של הצדדים לאקט המיני. העובר על איסור זה נכנס אל הגדרות מבצע עבירה פלילית של אינוס. כמובן שהעבירה בקודקס מפרטת אימתי המעשה/האקט המיני הינו בגדר עבירה.

מדרגים של חומרת עבירת מין

גיל הקורבן אל מול גיל מבצע העבירה.

יחסים שהיו, בין קורבן העבירה לעבריין, בעת או עובר לביצוע העבירה. (החוק הפלילי מייחס חומרה יתרה לאירועים ומקרים בהם ישנה מערכת יחסים של "מטפל נפשי למטופל" בין מבצע העבירה לקורבן ומכאן רף הענישה).

אופן ביצוע העבירה ומידת האלימות שננקטה תוך כדי ביצועה: לציין כי עבירת מין יכול שתהא חמורה פחות כגון עבירת "מעשה מגונה" או "מעשה מגונה בפומבי" (אדם המתערטל בפני אנשים המהלכים לתומם ברחוב הינו בגדר עובר עבירה פלילית של מעשה מגונה בפומבי) ויכול שתהא מהחמורות שבקודקס הפלילי כגון עבירה של אינוס תוך התעללות באובייקט המיני, לפני, בעת או אחרי המעשה – רף הענישה במקרה זה אף יכול להגיע ל – 20 שנות מאסר בפועל.

בהמ"ש בבואו לגזור את דינו של מבצע העבירה נותן משקל לכל האלמנטים הללו טרם משית הוא את העונש הראוי.

"עבירות מין בהסכמה" – הייתכן? אפשרי לבצע עבירה בהסכמת הקורבן?! 

בין יתר העבירות המוגדרות כעבירות מין, ישנה עבירה של "בעילה בהסכמה".

עבירה זו אולי נשמעת מוזרה ובלתי אפשרית, הרי מדובר בהסכמה מלאה של הקורבן לכאורה, אך כאן המקום לציין כי המחוקק בישראל נתן דעתו על יחסי מין שהתקיימו בהסכמה, אך נטלו בהם חלק נערות מתחת לרף גילאים המוגדר בחוק – גם אקט שכזה שנעשה בהסכמה מלאה הינו בגדר עבירה פלילית וטומן בחובו עונש, עד כדי מאסר בפועל.

בהמ"ש הביע באופן מפורש את סלידתו מעבירות מין, עת הוא מטיח ביקורת רבה במבצעי עבירות מין. בהמ"ש לא מהסס להשית עונשי מאסר בפועל על מורשעי עבירות מין ובוודאי כאשר מדובר על עבירות מין שבוצעו כנגד קטינים, חסרי ישע או תוך כדי הפעלת אלימות והתעללות באובייקט המיני – קורבן העבירה.

בהמ"ש לא אחת הביע עמדתו ולא אחת הצהיר כי מעשה אונס הינו בעצם "רצח של הנפש" ועל כן חובת בהמ"ש למגר תופעה שכזאת מקרב החברה בה אנו חיים.

 

 

 

 

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​