זכויות נחקרים

יודגש כי הנך יכול להיחקר במשטרה באזהרה לאו דווקא כהמשך להליך מעצר, רבים מהנחקרים מתייצבים לחקירה במשטרה בעקבות זימון טלפוני שקיבלו מהחוקר. הזימון הינו קורקטי מבלי לציין אפילו בגין איזה חשד המיוחס לך הנך מוזמן.

ניסיון השנים מלמד כי רובם ככולם של הלקוחות להם ייעצתי טרם החקירה, ידעו מלכתחילה ו/או בעזרתי לאחר שדובבתי אותם, בגין מה בדיוק הם זומנו לחקירה.

חשוב לציין כי חקירה להבדיל ממתן עדות, תהא באזהרה. המדובר באזהרה ברורה שניתנת לנחקר על יד החוקר, מתן האזהרה נרשם בגוף החקירה ומהווה ראיה לחוקיות וקבילות החקירה והיכולת לעשות שימוש בממצאי החקירה כראיות קבילות בבית המשפט.

לא אחת הודאות של נחקרים נפסלו על יד בית המשפט וזאת בגין "כשלים טכניים" בחקירה… אי מתן אזהרה כחוק, אי מתן אפשרות להיוועץ בעורך דין טרם החקירה ותחבולות החורגות מהסביר.

 והשמירה על זכויות אלו מהוות אבן דרך בהליך משפט פלילי תקין ועל כן החשיבות מצד גורמי החקירה לעמוד במגבלות המושתות עליהם ומכאן קל וחומר חובתו של הנחקר למצות את זכויותיו כאשר בראש ובראשונה היוועצות עם סניגור טרם החקירה.

לא אחת תיקים בהם ייעצתי לחשודים טרם חקירתם במשטרה, נסתיימו בשלב הזה ואף לא הועברו לעיון התביעות או הפרקליטות. כמובן שניתן להתערב משפטית לאחר החקירה, אך הדברים שכבר נאמרו, בהנחה שלא היו כשלים בחקירה מצד החוקרים, דברים אלו לא נמחקים ויש להתמודד עימם.

ישנם מספר גופים הרשאים לנהל חקירה כנגדך, כמובן שהחלק הארי של החקירות מתקיימות במשטרת ישראל, אך מלבד חוקרי המשטרה, הנך עלול להיות נחקר ב:

מצ"ח – משטרה צבאית חוקרת בין אם אתה חייל בשירות חובה, קבע ו/או מילואים. כמובן שלמצ"ח יש סמכות לחקור גם מי שאינו נמנה על האמור לעיל, כל עוד העבירה שבה נחשד בוצעה לכאורה עת היה במדים והחקירה היא במסגרת הזמן המוקצה למצ"ח לחקור חייל משוחרר ו/או איש מילואים שסיים את שירות המילואים הפעיל.

רשויות המס – חוקרי מע"מ ו/או חוקרי מס הכנסה.

בדרך כלל, הפחד ואי הוודאות מהווים גורם מכריע ואתה עלול להפליל את עצמך ובכך לסלול את הדרך להגשת כתב אישום נגדך.

החקירה ויחסי הכוחות בה אינם שווים וכמובן שידם של החוקרים על העליונה בכל פרמטר.

החוקרים מיומנים בעת הנחקר הינו אדם שנחקר לראשונה בחייו.

החוקרים הם היוזמים את החקירה, מנהלים אותה כאוות נפשם ואילו הנחקר, לוט בערפל ואינו יודע מה תהא השאלה הבאה ו/או לאיזה כיוון ינסו החוקרים "למשך אותו".

לחוקר חדר החקירות היא סביבתו הטבעית, סביבת העבודה שלו בה הוא חש מוגן ושייך. לנחקר, חדר החקירות הינו מנוכר ואפרורי.

לכן העצה הטובה ביותר, לדרוש היוועצות עם עורך דין פלילי לפני החקירה ולא לנדב מידע.

יחד עם זאת, לא אחת קורה שהחשוד נחקר ללא שזכה להיוועצות משפטית ובכדי שלא תסב נזק בלתי הפיך ובעצם תסכל כל אפשרות להינצל מציפורניי ההליך הפליל, קובצו במאמר זה.

 

 

ראשית כאמור, זכותך לשוחח עם עורך דין – זכות זו לא תסולא בפז ושיחה עם עורך דין היא חשובה ביותר בעבורך ועשויה לחלץ אותך מהסתבכות מיותרת עם החוק.אינך חייב להשיב על שאלות החוקר ושמורה לך זכות השתיקה, אך חשוב שתדע שלשתיקה יש השלכות וכן במידה והנך בטוח בחפותך ובטוח כי התשובה שלך יש בה לסיים את כל החשד נגדך, השב לחוקר.אסור לאיים עליך מהלך החקירה.אסור להפעיל עליך לחץ נפשי או לענות אותך בחקירה בכדי לסחוט ממך תשובות.זכור שאם התייצבת לחקירה במשטרה- מהרגע הראשון שלך בתחנה אולי צופים בך ומאזינים לך.המנע מלפתח חברויות ו/או שיחות, אפילו סתם שיחות חולין בתחנה או בתא המעצר – כל אדם יכול להיות מדובב שמטרתו להפליל אותך.הקפד לקרא את מה שהחוקר כתב וודא שבאמת הוא כתב את מה שאמרת ולא הוסיף או גרע מדברייך.במידה ולא נועצת בעורך דין פלילי, טרם החקירה, אל תתמהמה!!! מייד בסיום החקירה, בתקווה ששוחררת, היוועץ מיידית עם עורך דין פלילי – מהלך שחשיבותו היא עילאית ושיחה עם עורך דין היא חשובה ביותר בעבורך ועשויה לחלץ אותך מהסתבכות מיותרת עם החוק.אשמח לשמע את דעתכם על תוכן הדברים וכן לסייע לכם בכל שאלה בנושא באמצעות פנייה ישירה אליי או באמצעות האתר.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​