עימות במשטרה

חבריי וחברותיי, במאמרים הקודמים ובאלו שמן הסתם עוד אפרסם בעתיד, אני מנסה להמחיש לכם הקוראים, את הדינאמיות והמורכבות של ניהול ההליך הפלילי.

הליך פלילי בו הנתונים הולכים ומשתנים "תוך כדי תנועה" וישנה חשיבות עילאית להיות עם "יד על הדופק" ולא להתקבע לתכנון ולאסטרטגיה שבנינו מבעוד.

אחד הכלים של משטרת ישראל לנסות ולברר מה קרה באירוע הינו עימות, כן כן משטרת ישראל עם כל הטענות נגדה ועל כל הליקויים, מנסה לבחון את הראיות ולבוא בהמלצה לתביעות ו/או לפרקליטות.

עימות במשטרה כשמו כן הוא הינו שלב חקירתי בו מעמתים את המתלונן עם החשוד וזאת במטרה להבין מה באמת יש בטענות אותם העלה המתלונן בחקירתו ומה לא אמת ו/או לא מהווה עבירה פלילית.

 

שלב העימות הינו בעצם הפעם הראשונה בה החשוד נפגש עם המתלונן ויש ביכולתו לדבר איתו, למעשה זו הפעם היחידה בה רשאי חשוד להטיח במתלונן (וההיפך כמובן) כל מה שעל ליבו מבלי שהדבר יהווה שיבוש חקירה.

חשוב לציין כי בכל שלב שהוא רשאי החוקר להורות על עריכת עימות ועם הוראתו זו, קמה לחשוד זכות היוועצות עם סניגור למרות שכבר נועץ עם סניגור טרם חקירתו במשטרה.

העימות נערך בתחנת המשטרה כאשר מי שמנהל את האירוע הינו חוקר הבקי בתיק החקירה.

בעימות נמצאים בחדר אחד החוקר והמתלונן מול החשוד. במהלך העימות החוקר מאפשר לכל צד לאמר את דברו ומבקש את התייחסות הצד השני וכך ניתן להסיק מה אמת ומה לא.

חשוב להדגיש כי אסור בתכלית האיסור לעבור עימות ללא ייעץ משפטי של עורך דין פלילי, כיוון שהעימות הינו מלאכת מחשבת רוויה בתרגילי חקירה שמהם יש להיזהר.

 

בכוחו של עימות להביא להרשעה מחד אך מאידך לסגירת תיק החקירה.

לא אחת אני  עותר לעימות וזאת לאחר שבחנתי היטב את הראיות בתיק, מפי הלקוח שלי ועשיתי הערכת מצב בדבר יכולתו של הלקוח, החשוד לעבור עימות בצורה מיטיבה שממנה נפיק תועלת ולא חלילה שלאור העימות יופלל.

בימים אלו אני מנהל עבור לקוח, בכיר בחברה מוכרת ומובילה בתחומה, מאבק מול היחידה החוקרת בכדי שתיק החקירה ייסגר.

בימים אלו לאור דרישתי, נערך עימות בין הלקוח שלי לבין המתלוננת שכולי תקווה שיביא לסגירת תיק החקירה נגדו… ימים יגידו ואני אעדכן מן הסתם בדיוור הבא ו/או באתר האינטרנט של משרדי.

אשמח לשמע את דעתכם על תוכן הדברים וכן לסייע לכם בכל שאלה בנושא באמצעות פנייה ישירה אליי או באמצעות האתר.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​