פטור משירות צבאי

משרדנו מעניק יעוץ משפטי, בכל הנוגע למשפט הצבאי באופן מקצועי, אישי ודיסקרטי. השירות הצבאי בארץ הוא חובה, כאשר קיים שוני מהותי בין אורך השירות של הנשים למול הגברים. נשים משרתות 24 חודשים ואילו הגברים משרתים 36 חודשים, ולאחרונה הוחלט כי ב- 1 ביולי 2015 יקוצר משך השירות של הגברים ב- 4 חודשים.

 

על פי חוק, כל מי שמגיע לגיל 18, נשים וגברים כאחד, חייבים בשירות צבאי מלא. עם זאת, ישנם מצבים שבהם קיימת אי התאמה לשירות הצבאי, ולכן, גם אם קיבלתם צו גיוס זה עדיין לא אומר שתגויסו לצבא או תעברו שירות צבאי מלא.אי התאמה לשירות צבאי יכולה להיות מסיבות מגוונות ושונות כדוגמת: מצב נפשי, מצב בריאותי, מצב משפחתי ועוד. כדי לבחון את מידת אי ההתאמה לשירות, יש לעבור מספר הליכים, והגשת מסמכים התומכים בסיבות לאי ההתאמה ובין היתר להתייצב בפני ועדת אי התאמה לשירות אשר תיתן את האישור הסופי.מצב נפשי המזכה פטור משירות צבאי, חל לאחר שהמועמד לשירות צבאי, עובר בדיקה אצל קצין בריאות הנפש הצבאי וזה מאבחן כי עקב מצבו הנפשי, אותו מועמד אינו כשיר לשרת בצבא.במקרה של מצב בריאותי, יש לתמוך את הבקשה לפטור, בתיעוד רפואי ולעבור בדיקה אצל רופא צבאי אשר לאחריה יוחלט באם יינתן פטור משירות על רקע פרופיל צבאי נמוך וחוסר כשירות בריאותי לשירות צבאי.ישנם מועמדים שאינם מתאימים לשירות, למרות שמצבם הבריאותי הפיזי והנפשי תקין לגמרי, ואלו הם מצבים מיוחדים כדוגמת מועמד לשירות המטפל באחד מהוריו החולים באופן אישי ותומך בו.

 

תפקידו של קצין בריאות הנפש, הינו לתת מענה טיפולי ואבחנתי לחיילים ולמועמדים לשירות בטחון. הפניה לקצין בריאות הנפש, יכול שתיעשה ע"י מועמד לשירות צבאי, המבקש פטור משירות עקב מצבו הנפשי, או ע"י חייל אשר החל בשירות ומכל סיבה שהיא, מוצא לנכון כי אינו מתאים יותר למסגרת הצבאית ולהמשך שירות.כאשר מדובר במועמד לשירות צבאי, המעוניין לקבל פטור משירות על רקע נפשי, עליו לפנות ללשכת הגיוס, הקרובה למקום מגוריו, שם יעבור אבחנה והערכה של מצבו הנפשי. חשוב להגיע לפגישה עם קצין בריאות הנפש, מאורגנים עם כל התיעוד והמידע לגבי טיפולים נפשיים בעבר, לקיחת תרופות וכדומה.

 

לכל חייל או מועמד לשירות בטחון יש את הזכות להיות מיוצג כאשר הוא עומד בפני דיון בבית דין צבאי ולקבל יעוץ משפטי כדי שיהיו לו הטיעונים המשפטיים המתאימים ביותר, בפני ועדות צבאיות שונות.החוק קובע כי חייל העומד לדין בבית דין צבאי, יכול לייצג את עצמו או להיות מיוצג על ידי סנגור צבאי (בהתאם לכללים מסוימים) או על ידי עורך דין מהמגזר הפרטי, בתנאי שיש לו אישור להופיע בפני בית דין צבאי או על ידי חייל אחר שהביע את הסכמתו לשמש כסנגורו.משרדנו, הינו בעל וותק וניסיון רב בייצוג חיילים ומועמדים לשירות בטחון, ואנו מאמינים ביחס אישי ובייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​