בדיקת סמים בצבא

פקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש), תשל"ג- 1973, חוק השיפוט הצבאי, תשט"ו-1955 ו- תקנות השיפוט הצבאי (בדיקות לגילוי החזקה או שימוש בסמים מסוכנים), תשמ"ג–1983 קובעים את הדין לגבי איסור שימוש סחר והחזקת סמים. עבירת הסמים בצבא נחשבת לחמורה ביותר, ובהתאם לכך ההתייחסות של המערכת הצבאית למי שנתפס צורך, מחזיק או סוחר בסמים.בניגוד למערכת האזרחית, בצבא, אין הבחנה לעניין שימוש בסמים קלים או קשים והצבא נוקט ביד נוקשה לגבי שני הסוגים באופן כמעט זהה בחומרתו. דבר נוסף, חייל יכול שיישפט במסגרת הצבאית על שימוש שעשה בסמים גם כאשר הוא בחופשה, מחוץ ליחידתו הצבאית.

 

המשטרה הצבאית, עורכת מידי פעם בדיקות סמים אקראיות בין החיילים ובמהלכן, בודקת את החיילים והם נדרשים אף לבצע בדיקת שתן כי לוודא שאינם צורכים סמים. בנוסף, יכול שמגיע מידע למצ"ח בדרך כלשהי המעורר חשד לעבירת סמים ובהתאם לכך תיערך חקירה צבאית.על פי חוק השיפוט הצבאי, במידה וקצין שיפוט בכיר המשרת בחיל המשטרה הצבאית חושד שמבוצעת עבירה של שימוש או החזקת סם מסוכן כהגדרת פקודת הסמים המסוכנים, רשאי הוא לצוות על עריכת בדיקת שתן.חשוב לדעת, כי לקצין משטרה צבאית, שהינו קצין שיפוט בכיר יש סמכות להורות על ביצוע בדיקת שתן לשם גילוי או מניעת עבירת סמים גם ללא כל חשד שנעברה עבירה לפי פקודת הסמים המסוכנים.עם זאת, החוק קובע כי בדיקת השתן תבוצע רק אם החייל נותן הסכמתו בכתב לביצוע הבדיקה.

 

פקודת הסמים המסוכנים מתייחסת באופן שונה לעניין העונש בנוגע לסמים לשימוש עצמי ולסחר בסמים, שכן יש הבדל מהותי במהות העבירה והשפעתה על העובר אותה ועל אחרים.מי שמבצע עבירת סחר בסמים, דינו על פי פקודת הסמים המסוכנים הוא עשרים שנה מאסר או קנס בהתאם לפקודה וחוק העונשין.לעומת זאת, מי שצורך סמים לשימוש עצמי, דינו שלוש שנות מאסר או קנס.עם זאת, במסגרת הצבאית לעומת המסגרת האזרחית ישנן השלכות נוספות מרחיקות לכת למי שנתפס מחזיק או משתמש בסמים, כדוגמת שינוי הסיווג הביטחוני, רישום פלילי ובמקרים רבים הרחקתו לאלתר מהשירות הצבאי.משרדנו, מעניק יעוץ אישי ומקצועי בכל הנוגע לעבירות סמים במסגרת השירות הצבאי. הניסיון שלנו הוכיח כי נכון לקבל יעוץ משפטי כבר בתחילת ההליך על מנת למזער נזקים בטווח הארוך.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​