טיעונים לעונש בתיק סחר סמים

אתמול בבית המשפט השלום טענתי לעונש בתיק סחר בסמים בפני כבוד השופטת בן ארי.

הדיון היה טעון לאור חשיבות הדברים שנאמרו שם וההשפעה שעשויה ו/או עלולה להיות להם על בית המשפט בבואו לגזור את דינו של הנאשם.

במהלך טיעוניי לעונש אף העדתי את אימו של הנאשם , עדות אופי, אשר לטעמי הצליחה להבהיר לבית המשפט את התחושות של משפחת הנאשם והטלטלה שעברה כל המשפחה עקב התיק הפלילי המתנהל כנגד בן המשפחה.

כרגע משתם שלב הטיעונים לעונש אנו ממתינים לגזר הדין שיצטרף להכרעת הדין ויהוו בצוותא פסק דין בתיק.

טיעונים לעונש… כשמם כן הם… טיעונים בעד ענישה לקולא שמעלה הסניגור וטיעונים בעד ענישה לחומרא שמעלה נציג המדינה, תובע או פרקליט.

כפי שהרחבתי במאמריי הקודמים אודות ההליך הפלילי והשלבים בו, בסופה של ההתדיינות המשפטית מכריע בית המשפט בשאלת השאלות בתיק, האם הוא מקבל את גרסת הנאשם ומזכה אותו מדבר ביצוע העבירה או בית המשפט מקבל את ראיות המדינה וקובע שהמאשימה עמדה בנטל הוכחת אשמתו של הנאשם.

כמובן ובמידה ובית המשפט זיכה את הנאשם מהאישומים בכתב האישום, תם הדיון והתיק מסתיים, אך ובמידה ובית המשפט מרשיע ו/או קובע שהנאשם ביצע את העבירות כולן או חלקן שבהן הואשם, אנו מגיעים לשלב הטיעונים לעונש.

שלב זה הינו השלב בו המדינה והסניגור, כל אחד בתורו, מנסים לשכנע את בית המשפט להשית עונש זה או אחר על הנאשם.

כמובן שהמדינה עותרת לענישה מרתיעה ומחמירה ואילו הסניגור ינסה לשכנע את בית המשפט להקל עם הנאשם ולהשית עליו עונש מופחת ומקל.

בין יתר הטיעונים שמעלה המדינה בשלב טיעוני העונש הינן, חומרת העבירה בה נאשם הנאשם. השלכת העבירה על הקורבן :נפגע העבירה" בפרט ועל החברה בכלל ועברו הפלילי של הנאשם.נציגי המאשימה אף יצרפו פסיקה רלוונטית לתיק נשוא הטיעונים ובאמצעותה יבקשו לקבוע רף ענישה גבוה שיש להשית על הנאשם.

עורך הדין המומחה לענייני פלילים מצידו יכול להעיד עדי אופי שיאמרו מספר מילים אודות הנאשם, היכרותם עימו ויתנו דגש על היותו אדם נורמטיבי שדרך הפשע זרה לו.

באמצעות עדי האופי, שיש לציין כי לאחר דבריהם, הם חשופים לחקירה נגדית מטעם נציג המאשימה, אנו מנסים לשכנע את בית המשפט כי הנאשם הינו אדם נורמטיבי מן היישוב והעבירה בגינה הוא עומד לדין אינה משקפת את אורחות חייו… כמובן שלא נוכל לטעון טענות אלו כאשר מדובר "בלקוח חוזר" שעברו הפלילי "הולך לפניו".

לעיתים בשלב הטיעונים לעונש חשוב יותר מה לא לטעון ואילו נקודות לא להעלות ומאיזה מוקשים להימנע.

כמו כן הסניגור מצרף פסיקות אשר מעידות על ענישה מקלה בעבירות זהות לעבירות בהן הורשע הנאשם ו/או נקבע שביצע.

הסניגור יעמוד על נסיבות ביצוע העבירה ונסיבותיו האישיות של הנאשם וזאת בכדי שבית המשפט יידון אותו לקולא.

בין יתר טיעוני הסניגור, כאשר הנאשם הודה במסגרת הסדר טיעון בביצוע העבירה שיוחסה לו בכתב האישום המקורי או המתוקן, נטען כי בהודייתו, הנאשם בעצם הוכיח קבל עם ועדה כי הוא נטל אחריות על מעשיו, הביע חרטה כנה ואף חסך זמן שיפוטי יקר.

כאשר מדובר בעבירות מין קשות והסניגור מוותר על העדת המתלוננת, נפגעת העבירה, ובכך חוסך ממנה את הטראומה של הצפת האירוע הטראגי לו נפלה קורבן, בית המשפט "בתמורה" במסגרת שיקולי הענישה, מקל על הנאשם.

הרי שוו בנפשכם מה יכולה חקירה נגדית ממוקדת לעשות לנערה שחוותה אונס או כל פגיעה מינית…

במסגרת שלב הטיעונים וכאקט אחרון, שמורה זכות הדיבור לנאשם, אני בד"כ לא מתיר לנאשם לדבר, פרט למספר מילים בודדות עם דגש על בקשת רחמיי בית המשפט.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​