נפקדות

פקודת המטכ"ל הדנה בכל נושא היעדרות מהצבא, קובעת בין היתר, כי חייל שנעדר מיחידתו עד 20 יום רצופים נחשב בגדר "נפקד" והוא עובר על עבירת היעדר שירות שלא ברשות, סעיף 94 לחוק השיפוט הצבאי. לפיה, חייל שנעדר מהשירות הצבאי, או מהמקום שבו הוא היה חייב להימצא באותו זמן, דינו מאסר שלוש שנים אלא אם יוכח כי היה לו הסבר או צידוק סביר להיעדרותו.

 

כל חייל משויך ליחידה צבאית מסוימת. כאשר חייל אינו מגיע ליחידתו במשך 20 יום ברצף נערכת בדיקה עם כל הגורמים הצבאיים, שמטרתה לבחון האם ישנה סיבה מוצדקת להיעדרות החייל, כדוגמת ימי מחלה, או בעיה אישית.ברגע שהמפקדים, מוודאים שהחייל לא קיבל אישור היעדרות מגורם צבאי מוסמך, מאתרים את החייל לשם פגישה וניסיון להגיע לפתרון הבעיה שהובילה לנפקדות וזאת במטרה לעשות את כל הדרוש כדי להחזיר את החייל הנפקד לשירות סדיר ביחידה.חשוב לדעת, כי ככל שהחייל נעדר זמן ממושך יותר, ללא כל סיבה או הצדק לכך, מצבו המשפטי חמור יותר ובהתאם לכך העונש שיוטל עליו.

 

חייל שנעדר מהצבא ייעצר או יתייצב ביחידה בה הוא משרת או לחילופין יגיע לבסיס משטרה צבאית. החוק קובע שבמקרה וחייל נעצר עקב היעדרות, הוא ייעצר למשך 48 שעות.בזמן מעצרו, יוחלט ע"י פרקליטות עריקים ומשתמטים אם להעמיד את החייל לדין בבית דין צבאי או בית דין משמעתי. כמו כן, יוחלט אם להגיש נגד החייל כתב אישום. כאשר השיקול בהגשת כתב האישום תלוי בתקופת הנפקדות, הסיבות שהובילו לנפקדות וגם נסיבות אישיות במידה וישנן כאלה. שיקול נוסף הוא התפקיד והדרגה של החייל הנפקד.במידה הפרקליטות הצבאית מחליטה כי יש להעמיד את החייל לדין, הוא יישפט בפני בית דין צבאי ברוב המקרים, התובע הצבאי, יגיש נגד החייל כתב אישום ויבקש את מעצרו בכלא צבאי, עד תום ההליכים המשפטיים.משרדנו, הינו בעל ניסיון וותק רב בליווי וטיפול בנפקדות מהצבא. יש לנו את כל הידע הדרוש, כדי להעניק ללקוחותינו יעוץ משפטי צבאי מקצועי ואישי ובעיקר דיסקרטי.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​