הליך פלילי

ההליך הפלילי נפתח בד"כ בחקירה משטרתית.

 

החקירה נסובה סביב מעשה או מחדל שהנחקר, שהינו בגדר חשוד, נחשד בהם ומהווים עבירה פלילית.

 

לאחר שמסתיימת החקירה החשוד משוחרר לביתו וממתין להחלטה באם התיק ייסגר מהעילות הקבועות לכך בחוק, או שמא יוגש כנגדו כתב אישום.

 

יש לציין כי בסמכות המשטרה לעצור את החשוד בתחנת המשטרה וזאת על פי הוראת קצין משטרה לתקופה של עד 48 שעות ( שונה המצב כשמדובר בקטין – עד 24 שעות ) וכן להביאו להארכת מעצר בפני שופט מעצרים בבקשה למעצר ימים וזאת בד"כ בעבירות חמורות יותר או כאלו שהחקירה בהן מורכבת יותר ומצריכה את השארתו של החשוד במעצר.

 

לאחר שהוגש כתב אישום החשוד הינו בחזקת נאשם (עליית רף במדרג הפלילי).

 

מרגע שהוגש כתב אישום זכאי הנאשם וחובת התביעות או פרקליטות לאפשר לו או לסניגור מטעמו לעיין ולצלם את חומר החקירה עליו מתבסס כתב האישום וזאת מבלי להסתיר או להחסיר דבר מתיק החקירה וזאת במסגרת החובה החקוקה לזכות העיון.

 

לאחר מכן מתחיל ניהול התיק בבית המשפט.

 

המפגש הראשון של הנאשם עם בית המשפט הינו בדיון ראשוני, שלב ההקראה בו בית המשפט מקריא ומסביר לנאשם את האמור בכתב האישום (אם הנאשם מיוצג מצהיר הסניגור כי הקריא והסביר את כתב האישום ללקוחו).

 

לאחר מכן תגובת הנאשם לאמור בכתב האישום נמסרת  לבית המשפט ואם הנאשם מיוצג אז על ידי ב"כ.

 

בשלב זה יכול הנאשם להודות בעובדות כתב האישום בחלקן או בכולן.

 

אם הודה הנאשם בכל האמור בעובדות כתב האישום, בית המשפט ייתן הכרעת דין וגזר דין (מרכיבים את פסק הדין) ובכך תם הדיון המשפטי.

 

אם הנאשם כפר בעובדות כתב האישום, חלקן או כולן, ימשיך ההליך הפלילי ויתנהל בפני בית המשפט אל שלב ההוכחות בו נשמעות הראיות בתיק עובר דרך פרשת התביעה אל פרשת ההגנה אל שלב הסיכומים וכלה בהכרעת דין, בה יורשע או יזוכה הנאשם מהאמור בכתב האישום כולו או חלקו.

 

קביעת בית המשפט כי הנאשם זוכה מכל הנטען בכתב האישום מסיימת את ההליך הפלילי בהכרזת הנאשם כזכאי.

 

קביעת בית המשפט כי הנאשם הורשע ולו בחלק מהאמור בעובדות כמופיעות בכתב האישום ימשיך ההליך אל שלב הטיעונים לעונש לרבות האפשרות של קבלת תסקיר בעניין הנאשם ולאחר מכן מתן גזר הדין.

 

חקירה:

חקירה במשטרה או בכל גוף אחר המוסמך לחקור על פי דין.

החקירה הינה המפגש הראשוני, הגלוי לפחות של החשוד ושל המשטרה.

 

נחקרים רבים החשודים בדבר ביצוע עבירה מקלים ראש בחקירה ובדברים היוצאים מפיהם ולא מבינים כי כל מילה שנאמרת בחקירה נרשמת ולכל מילה יש חשיבות ומשקל רב בניהול התיק הפלילי ועלולה לקבוע הלכה למעשה את גורל התיק ואת גורלו של החשוד/הנאשם.

 

סגירת תיק החקירה במשטרה ו/או  בקשה להימנע מהגשת כתב אישום:

במהלך החקירה המשטרתית, חקירת החשוד, חקירת עדים ואיסוף ראיות אלו ואחרות, הסמכות היחידה הינה בידי קצין החקירות הממונה.

 

בסמכותו של זה להורות כי תיק החקירה ייגנז ותוכנו לא יועבר לפרקליטות להמשך טיפול וכך נגדע באיבו ההליך הפלילי והחשוד לא ימצא עצמו עומד כנאשם בבית משפט בהליך פלילי.

 

בסמכותו של הקצין הממונה על החקירה והוא עלול מבחינתך להשתכנע כי החומר שנאסף על ידי חוקריו ביחידה החוקרת, ראוי לשם גיבוש כתב אישום והתיק יועבר לפרקליטות על המלצה להגיש כתב אישום.

 

משפט פלילי בכל התקופה שבין גיבוש החומר החקירתי לבין המלצת קצין המשטרה, אנו יכולים, ועושים זאת רבות, לפנות אל קצין המשטרה בבקשה כי יורה על סגירת תיק החקירה וזאת על פי סמכותו בחוק ומהעילות המופיעות בחוק: העדר אשמה. העדר ראיות.

 

נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדה לדין. כמובן שהעילה הראשונה הינה העילה לה כולם חפצים והיא בעצם "זיכוי" אך יחד עם זאת, לא תמיד נעתר קצין החקירות לבקשה ואם כבר כן מצליחים לשכנע אותו בצדקת הבקשה העילות השכיחות הינן העדר ראיות ו/או נסיבות העניין.

 

ניסיון העבר מוכיח כי לחשוד שמקבלת בעניינו החלטה שלא להגיש כנגדו כתב אישום, לא תמיד חשובה הסיבה. חשובה התוצאה – סיום החקירה וסגירת התיק!!!

 

יאמר כי גם כשחומר החקירה הועבר לפרקליטות לא נסתם הגולל על הסיכוי לעצור את ההליך הפלילי מבלי שיוגש כתב אישום בסופו של יום.

 

כאן ההתנהלות הינה בין יחידת התביעות של משטרת ישראל או של הפרקליטות הממונה.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​