בקשות חנינה

משרד עורך דין פלילי שאול דבח מספק ייעוץ משפטי (וייצוג בבתי משפט) במגוון סוגיות בתחום המשפט הפלילי, בדגש על הגשת בקשות חנינה עבור נאשמים ועבריינים מורשעים. לכל אחד שמורה הזכות לבקש חנינה, גם לך!

 

אין חשוד ואין נאשם שלא חושב על חנינה. נאשמים בראשית ניהול ההליך הפלילי כנגדם, עוד לפני שהצליחו להבין את משמעות ההליך ולאילו תוצאות, חלילה, הוא עלול להביא אותם, כולם בלי יוצא מן הכלל מעלים עוד בפגישה הראשונה את עניין החנינה.

אם היו כאלו שלא עשו את זה בפגישה הראשונה, זה קורה מייד אח"כ בשיחת טלפון או לכל המאוחר בפגישה השניה כי "חבר אמר" "מישהו סיפר לי" שיש דרך מפלט קסומה שתחלץ אותו מכל הצרות – החנינה!!!

למען האמת ישנו צדק מסויים בשאלות הללו, כיון שהחנינה וההליך של עתירה לנשיא המדינה לשם קבלת חנינה לא חייב לבוא בסוף הדיון, לאחר שהנאשם הורשע ונגזר דינו.

לא ניתן לפנות לנשיא המדינה עוד במהלך ניהול התיק והחלטה שלו לחון את הנאשם סותמת את הגולל על המשך ניהול התיק ( ממש כמו החלטה של היועמ"ש "לעיכוב הליכים בתיק").

חנינות אינן בגדר חותמת גומי שניתנת לכל דורש כדבר של מה בכך.

מתן החנינה היא זכות בלעדית השמורה למוסד הנשיאות ולעומד בראשו, נשיא המדינה.

הסמכות הזאת מעוגנת בחוק יסוד נשיא המדינה.

החוק קובע סמכות זאת ואף מפרט את שתי תתי הסמכויות השמורות לנשיא המדינה:

א. לחון עבריין – בעצם המדובר כאן בביטול/מחיקה של ההרשעה.

ב. להקל בעונשו של עבריין – מדובר בהקלה שמעניק הנשיא לעבריין בעונשו.

 

נשיא המדינה באמצעות מחלקת חנינות מקבל אלפי פניות מדי שנה, בוחן את כלהבקשות ולאחר ששקל את מכלול השיקולים על פיהם הוא בוחן את הבקשות ומחליטבאם לחון את המבקש או לדחות את בקשתו.

חשוב מאד להדגיש כי יש חובה על בתי המשפט לנמק כל החלטה שלהם.

חובה זו שתי פנים לה וראשית יש לנמק החלטות בכדי שהנאשם והסניגור יוכלו לבחון את תוכן ההחלטה ולשקול האם ניתן וכדשאי לערער עליה. בעגה המקצועית אנו נוהגים לאמר … "ללמוד את ההחלטה".

שנית ולא פחות חשוב, היום בעידן בו "הכל שפיט" גם בתי המשפט נתונים לביקורתפנימית שבוחנת את החלטות השופטים, אך לא פחות חשוב ואולי לעיתים אף יותרמלחיץ את השופטים, הביקורת החיצונית, הציבורית.

 

להבדיל מבתי המשפט, לנשיא המדינה אין צורך לנמק את החלטתו והחלטתו אינה עומדת (בד"כ) לביקורת.

החלטות נשיא המדינה בנושא חנינות מתקבלות בפורום מצומצם, ללא הנמקה וללא פרסום פרוטוקול.

ניתן לאמר כי החלטת נשיא המדינה בבקשת חנינה הינה בגדר "גזירה משמיים"!!!

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​