פרשת רונאל פישר

רשה בגינה החלו עולים קולות הקוראים ללשכת עורכי הדין לבחון שאלת המשך עיסוקו והשעייתו של עו"ד פישר מעיסוק במקצוע עריכת הדין כאשר הנ"ל נמצא בשלב בו הוא מוגדר כחשוד וטרם הוגש כנגדו כתב אישום.

אודות פרטי הפרשה אין צורך להרחיב, אין בית בישראל שלא נחשף למעשים והחשדות המיוחסים לעו"ד פישר, מעשים בהם מעורבים לכאורה קציני ואנשי משטרה.

 

במסגרת כהונתי כחבר בתי הדין המשמעתיים של לשכת עורכי הדין, הייתי חלק מהרכב שדן את עורך דין פישר בגין התבטאות שאינה הולמת. התבטאות שהושמעה כנגד השופט בדימוס, ובתוארו דאז כבוד השופט חנן אפשרתי, עת כהן כשופט בבית המשפט השלום בת אביב.

בהכרעת הדין הרשיע ההרכב פה אחד את עו"ד פישר במעשה שיוחס לו אך נחלקנו לעניין גזר הדין. בסופו של יום לפי עמדתו של אב"ד עו"ד שמעוני ועמדתי שלי, בחרנו שלא להטיל עונש על עו"ד פישר וסברנו כי די בעצם הרשעתו.

קביעה זו הייתה בעיקרה תולדה של ההתנהלות כנגד עו"ד פישר.

סברתי כי אל לנו להחמיר עם הנאשם לאור העובדה כי כבר התייסר בהליך שחפף מול שני גופים שונים ומקבילים בסמכותם והביע בפניהם חרטה גמורה.

כמו כן ציינתי שדרך המלך היא השתת ענישה באם ניתנה הרשעה וסייגתי באותיות קידוש לבנה את אי הענישה באירוע זה.

(אודות הכרעת הדין וגזר הדין ניתן לקרא באתר של עורך דין דבח שאול וכן בפרסומים והסיקור השונים להם זכה המקרה הנ"ל באמצעי התקשורת).

 

לאחרונה נחשפנו לעובדה כי עו"ד פישר נחקר ונעצר (בינתיים שוחרר ואף שב לעיסוקו כעו"ד פעיל) בגין חשדות, שעל פי מה שפורסם בתקשורת מייחסים לו בקשת שוחד מאלון חסן עבור אנשי משטרה.

החקירה והמעצר הינם תולדה של שיתוף פעולה בין לקוח של עו"ד פישר עם מח"ש.

מראיות חלקיות שפורסמו בתקשורת ובמרכזן קלטת בה נצפה עו"ד פישר משוחח עם אלון חסן, הלקוח שהפליל אותו ומסכם איתו לכאורה על העברת כספים לגורמי חקירה בתמורה לסגירת תיקי חקירה נגדו.

בהמשך לאמור פורסמה תגובתו ו/או דברים שנאמרו על ידי עו"ד פישר לכאורה עת הוא מסביר מדוע נטל את הכספים – גביית שכ"ט שהיה מגיע לו עבור שירות משפטי שהעניק ללקוח ובשום אופן לא כספי שוחד שהיה עתיד להעביר לגורם זה או אחר.

את עבודת החקירה ומלאכת השפיטה נשאיר לגורמים המוסמכים. משטרת ישראל שתחקור, פרקליטות שתגיש כתב אישום ובית המשפט שיכריע.

 

במאמר זה ברצוני להתייחס לפרשה זו מההיבטים של יחסיו של עו"ד החשוד ו/או נאשם בעבירה פלילית והתנהלותו מול לשכת עורכי הדין על המוסדות הרלוונטיים שבה.

סעיף 78 ג' לחוק לשכת עורכי הדין (חוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א – 1961):לבית הדין המשמעתי קמה הסמכות לבחון השעיית עו"ד מעיסוקו במקצוע עריכת הדין, כבר בשלב בו כתב אישום הוגש כנגדו בבית המשפט וזאת אף טרם הכרעת בית המשפט לגופו של עניין.

מחד יהיו שיטענו כי לאור האמור, עולה תמונה לפיה ניתן האות לבחון שאלת המשך עיסוקו של עו"ד פישר במקצוע עריכת הדין כל עוד הפרשה נחקרת.

 

התומכים בעמדה זו יטענו כי לאור העובדה שמדובר בעורך דין אשר אמור על פי כללי הלשכה לפעול אמנם במסירות ללקוח אך תוך שמירת החוקים אין מקום להמשך עיסוקו של עו"ד פישר נוכח החשדות המיוחסים לו.

ימשיכו ויטנו הגורסים בעמדה זו כי, חובותיו של עורך דין אינם מסתכמים רק בעמידה בתקנות לשכת עורכי הדין וחובת הנאמנות בה הוא חב ללקוח אותו הוא מייצג, אלא אף חובתו לשמר על תדמית עורכי הדין בפני הציבור הרחב, תדמית שלשכת עורכי הדין עמלה לילות כימים לשמר ואף לשפר.

מאידך יהיו שיטענו כי אסור לנו לנקוט בשום הליך משמעתי כנגד עו"ד פישר וזאת עד שלא יהא גזר דין חלוט.

הגורסים בעמדה זו יטענו כי כל מהלך נוסף כנגד עו"ד פישר, כל חזית נוספת שתפתח כנגדו, עלולה להכתים את שמו ולהוות בעצם נבואה שמגשימה את עצמה.

 

הגורסים בעמדה זו יטענו כי בנקל ניתן להכפיש את שמו של אדם, בוודאי שמו של עו"ד ששמו עולה בתקשורת מעת לעת, אך הסכנה הטמונה בכך היא מוחשית ובמידה יזוכה בסופו של יום עו"ד פישר מהמעשים המיוחסים לו, עלולה להצטייר תמונה קשה כי אמנם זוכה הוא בדין אך הורשע ציבורית והלכה למעשה יצא כששכרו בהספדו.

כולי תקווה כי גם בפרשה זו, עת יובא העניין לפתחה של וועדת האתיקה ו/או בית הדין המשמעתי, ידעו האמונים על המלאכה ליתן דעתם על השלב בו יש לבחון את מעשיו של עו"ד פישר וכמובן לקבל כל החלטה עניינית בכל שאלה אשר תעלה.

 

חזקת החפות המעוגנת במשפט הפלילי קובעת באופן חד משמעי ובצורה שלא משתמעת לשתי פנים כי אדם חף מפשע ובגדר זכאי וזאת כל עוד לא הוכח אחרת על ידי הגורם האמון על כך, מעל לכל ספק".

חשוב מאד שנזכור כי גם לעו"ד פישר מוקנית זכות יסוד בסיסית זאת ואל לנו לטעות לרגע ולגזור את דינו טרם המועד, אף לא ציבורית.

 

ויודגש כי אין כוונת כותב שורות אלו, בעקיפין ו/או במישרין לקבוע יתדות לגורלו של עו"ד פישר הן בעומדו מול מוסדות לשכת עורכי הדין, הן בעומדו בפני הרשות החוקרת ובוודאי עת יקבל יומו בפני הרשות השופטת.

כותב דברים אלו מאחל לעו"ד פישר שיעלה בידו להוכיח את חפותו ולהסיר כל חשד המיוחס לו ולשוב לשגרת יומו.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​