סוחר סמים לא ירצה עונש מאסר

נאשם שהורשע בשורת עבירות של סחר בסמים מסוכנים ותיווך לסם מסוכן לא ירצה עונש מאסר.

לפני מספר חודשים שתפתי אתכם בהצלחה שהגדרתי אותה ניצחון בקרב בדרך אל הניצחון במלחמה.

להזכירכם כי אי שם בראשית חודש יולי האחרון, נשכרו שירותיי על יד משפחתו של חשוד שהפך במהרה לנאשם בשורת עבירות חמורות של .

כפי ששיתפתי אתכם כבר אז, אחרי עבודה קשה, חודש מעצר בבית המעצר אבו כביר של הלקוח, עלה בידי לשחרר למעצר בית את הנאשם שמואשם בלא פחות מ 5 אישומי סחר בסמים קשים ותיווך לסחר בסמים מסוכנים כאמור.

היום אני מבקש לשתף אתכם בעובדה כי התיק נגד הנאשם הסתיים ולטעמי ניתן להגדירו כהצלחה מסחררת. הנאשם שהואשם ב 5 עבירות של סחר בסמים מסוכנים ותיווך לסם מסוכן, הורשע בסופו של יום, לאחר שהצלחתי לשכנע את התביעה בכשלים ראייתיים חמורים בתיק, ב 3 עבירות בלבד, 2 עבירות של סחר ועבירה אחת של תיווך.

סחר בסם מסוכן – עבירה לפי סעיף 13 וסעיף 19 א לפקודת הסמים המסוכנים, התשל"ג – 1973.

תיווך בסם מסוכן – עבירה לפי סעיף 14 וסעיף 19 א לפקודת הסמים המסוכנים, התשל"ג – 1973.

יחד עם זאת, גם מעובדות כתב האישום המתוקן עלתה סכנה ממשית של ריצוי מאסר ממושך מאחרי סורג ובריח וכאן החל הקרב על מה שמכונה בעגה המשפטית, רף הענישה.

נציגת מחלקת התביעות עתרה לענישה מחמירה וזאת בשל אופיין של העבירות בהן הורשע הלקוח שלי וכן בשל הרצון למגר את נגע הסמים המסוכנים ובוודאי כאשר מדובר בסחורי סמים.

מאידך טיעוניי הסתמכו על העובדה כי הלקוח הודה בעובדות כתב האישום המתוקן וכי המדובר בנאשם נורמטיבי אשר זו לו עבירה ראשונה שלו שבוצעה בהיותו בחור צעיר טרם גיוסו לצה"ל.

 

 

בעקבות הפנייתם על ידי ממליצים, פנו אל משרדי זוג הורים, שהסתבר בדיעבד שהינם אנשים נורמטיביים לחלוטין, המחזיקים כל אחד בתחומו תפקידי מפתח בכירים במקום עבודתם, וגוללו בפניי פרטי אירוע, אירוע בו בנם נעצר באופן פתאומי, יחד עם עוד עשרות חשודים נוספים ומיוחסות לו עבירות חמורות של סחר בסמים מסוכנים ותיווך לסם מסוכן.

כמובן שמייד עם המעצר, הוגשה כנגד הנאשם הצהרת תובע ובקשה מעצר עד תום ההליכים נגדו.

בקשה שתכליתה היא הישארותו במעצר אחרי סורג ובריח כל עוד מתנהל המשפט כנגדו.

בסופו של יום הנאשם שוחרר למעצר בית בו שהה עד לאחרונה, עת נגזר דינו.

בין המועד בו הנאשם שוחרר למעצר בית, הודה בעובדות כתב אישום מתוקן שהוגש לבית המשפט לאחר משא ומתן ביני לבין התביעות, היו מספר חודשים בהם שקדתי על בניית אסטרטגיית טיעוני לעונש, לרבות קבלת תסקיר שירות מבחן חיובי בעניין הנאשם וכן חזית מול רשויות צה"ל למען יחרגו ממנהגם ויגייסו את הנאשם לשירות צבאי.

עמדת צה"ל כי בני נוער המועמדים לגיוס ומסתבכים בהליכים פליליים, לא מגויסים ונפלטים מהמאגר של המועמדים לגיוס.

כמובן שאי גיוס לצה"ל הינו כמת מוות על בני הנוער בישראל ושמתי לנגד עיניי לפעול לשם גיוסו של הנאשם.

במשך חודשים רבים, ניהלתי הליך סבוך מול צה"ל, הליך שסופו טרם הגיע, אך בעת טיעוניי לעונש הצהרתי בשם נציגי צה"ל כי צו הגיוס של הנאשם לא בוטל ובכפוף לרף ענישה עליו סוכם, צה"ל ייבחן בחיוב את גיוסו של הנאשם לשירות צבאי ככל מועמד לגיוס.

כמובן שלאנקדוטה זו הצטרפה העובדה שתסקיר שירות המבחן שהוגש בעניין הנאשם היה חיובי.

הנאשם שתף פעולה עם שירות המבחן ולא בחל בכל הליך שיקומי ו/או דרך טיפולית שהוצעו לו.

הדבר בא לידי ביטוי בתסקיר שהוגש בעניינו שאף המליץ שלא להרשיעו בדין ולהורות על ביצוע עבודות לתועלת הציבור בלבד.

בסופו של יום, אני גאה לבשר לכם על תוצאה משפטית שהיא לא פחות מהצלחה, לאחר שבית המשפט הנכבד ערך את האיזון הראוי, הושתו על הנאשם 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות!!!

הלכה למעשה המדובר על עבודות שירות והנאשם לא ירצה ולו יום אחד של מאסר מאחרי סורג ובריח והמדובר ברף ענישה מקל ולא שכיח במחוזותינו.

כיום חזית המאבק עברה למגרש של צה"ל ואני תקווה כי במהלך החודשים הקרובים יהא בידי לעדכנכם שהנאשם שסיים את ריצוי עבודות השירות, מתגייס לצה"ל כיתר בני גילו, אמנם באיחור מה, אך מתגייס.

הקושי המשפטי בתיק זה הינו רב זרועות ובין היתר הינו:

העובדה שבין יתר הראיות נגד הנאשם ישנם סוכנים משטרתיים שפעלו באזור מגוריו מספר חודשים לשם הפללת סוחרי סמים.נגד הנאשם ישנם תיעודי ווידאו והודעות סמס טרם ובמהלך עסקאות הסחר בסם.עבירת סחר בסמים מסוכנים מקימה עילת מעצר סטטוטורית.הלכת בית המשפט העליון היא שסוחרי סמים לא משוחררים למעצר בית.הלכת בית המשפט העליון היא שסוחרי סמים מרצים מאסר ממושך מאחרי סורג ובריח.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​