ועדות פסיכיאטריות

במסגרת מומחיותי כעורך דין פלילי, לא אחת פעלתי עבור לקוחותיי גם במישור הרלוונטי לעררים מול וועדות פסיכיאטריות, ככל שנוגע הדבר לאשפוז או/ו טיפולים פסיכיאטרים כפויים בגין החלטת הפסיכיאטר המחוזי.

הפסיכיאטר המחוזי הינו הבר סמכא בקבלת החלטות לעניין של טיפולים כפויים בחולי נפש או חמור מכך באשפוזם הכפוי ובכדי לשנות את החלטתו, יש יאמרו גזירה (תלוי מנקודת המבט), עלינו לערר בפני וועדות העררים.

משרדי נרתם לעזרה בסוגיות מגוונות ומורכבות ככל שנוגע לחולי הנפש וזאת בייצוג בפני וועדות ערר, חוות דעת פרטית ממיטב הפסיכיאטרים במדינה וליווי החולה ובני משפחתו עת שוהה הראשון בתנאי אשפוז או טיפול, כפוי ו/או מרצון.

 

אני רואה חשיבות רבה לכך שדעתו של החולה ושל בני משפחתו תשמע טרם קבלת החלטות לגביו שבד"כ הרות גורל בעבורו וקובעות הלכה למעשה את אופיים של חייו לתקופה הקרובה.

בסיוע משרדי נוצר קשר בין בני המשפחה והפסיכיאטרים בבתי החולים השונים ברחבי הארץ, עורך דין ממשרדינו פועל לבקר את החולה במקום אשפוזו ומנהל בעבורו את המערכה מול הגופים הנוגעים בדבר.

אני רואה חשיבות ראשונה במעלה לטיפול בסוגיות אלו כיוון שהלכה למעשה משרדי עוסק בחייו, נפשו וחירותו של אדם.

 

הטיפול בתיקים הללו נעשה עם דגש על רגישות והקפדה יתרה על כבודו של החולה והדיסקרטיות שמלווה את כל הטיפול בהליך.

פסיכיאטר מחוזי, אשפוז כפוי, טיפול תרופתי כפוי, בדיקה כפויה, ועדות ערר על החלטת פסיכיאטר מחוזי:

ראשית דברים נדגיש כי במידה ובן משפחה קיבל הוראה מהפסיכיאטר המחוזי להתייצב לבדיקה כפויה או קבלת טיפול תרופתי כפוי או במידה וחלילה נלקח לאשפוז כפוי או הודע לכם מבית החולים בו הוא מאושפז כי יש כוונה לתת לו טיפול לו אתם מתנגדים – בכל המקרים הללו פנו אל משרדי בכל שעה ללא דיחוי!!!

מטבע הדברים כל נושא מחלות הנפש או בריאות הנפש הינו נושא שלא מרבים לדבר עליו. בישראל של שלהי 2014 לוקה בנפשו נתפס כחריג ומסוכן וכך לעיתים החברה נוהגת בו, אבל החמור יותר היא העובדה שלעיתים החולה עצמו ו/או בני משפחתו חשים תחושת אי שייכות, חריגות ואולי אף תחושה כאילו הם חוטאים וגורמים עוול לחברה.

המצב הנ"ל הינו בלתי נסבל "ולא בריא" בחברה המתיימרת להיות חברה "סבירה".

 

חשוב לציין כי גם אם מתייחסים לבתי החולים לחולי נפש "כחצר אחורית" של החברה, חובה שהם יהיו שם בכדי לטפל בכל מי שזקוק לטיפול נפשי. בבתי החולים נעשית עבודת קודש והרופאים עושים מלאכתם נאמנה תוך שיקול דעת מקצועי.

אך כמו בכל מערכת וכמו בכל החלטות, יש מי שיתנגד ויחשוב שנגרם לו עוול, חלקם בצדק וחלקם שלא בצדק אלא מתו תחושה פנימית סובייקטיבית.

אני כאן בעבורכם עם כל הידע והניסיון שלנו בהתנהלות מול רשויות המדינה והבריאות בכדי לסייע לכם ולבן משפחתכם בכל ההתנהלות מול הפסיכיאטר המחוזי והתמודדות עם החלטותיו.

רוב המשפחות שפונות בדרך כלל באופן בהול חשים תחושת בושה כשהם באים לקבל ייעוץ וטיפול משפטי דחוף הקשור למכלול הנושא של אדם הלוקה בנפשו ומערכת היחסים מול הפסיכיאטר המחוזי.

אנו יכולים להעיד שאדם שקיבל כתב אישום על שוד, יכול לבוא ולשבת במשרד עם חזה נפוח ולדרוש טיפול שיצמצם לו נזקים, אבל להבדיל ממנו משפחה שבנה קיבל הודעה על טיפול תרופתי כפוי, באה מלאת פחדים.לצערי הרב וניסיוננו המקצועי מלמד על כך, לעיתים בשל סכסוך בין אנשים, צד אחד לסכסוך פונה אל משרד הבריאות, מטיח דברי הבל וסרק בצד השני, מספר סיפורים שקריים על התנהגות מסוכנת של הצד השני ועלול במעשה זה לסבך את הצד השני עם מערכת בריאות הנפש בשל יצר נקמנות.

באחד המקרים סכסוך שכנים הביא אישה בריאה בנפשה לעמוד מול הפסיכיאטר המחוזי שביקש להורות על טיפול תרופתי בה.

התערבות מהירה שלי וכינוס ועדה בעניינה סיכלה את התוכנית והאישה שוחררה לדרכה – גם כאן לפנייה הזריזה אלינו הניבה את התוצאות ועשתה את ההבדל בעבור אותה אישה מסכנה. מסכנה אבל בריאה בנפשה.

בכל מקרה עצתי היא לא לאבד עשתונות ולא להגיב באופן נמהר ובלתי מבוקר.

הרי כל תגובה ופעולה שלכם יגררו תגובה ופעולת נגד שמטבע הדברים רק יחמירו את מצב בן משפחתכם.

יש לנהוג בשיקול דעת ובאופן קר ומחושב כדי לנווט בבטחה במבוך.

נעשה סדר בדברים:

חוק טיפול בחולי נפש מעגן את כל הסמכויות של הפסיכיאטר המחוזי וכמובן בחוק מנויות האפשרויות של המטופל להתמודד עם החלטות הפסיכיאטר.

הפסיכיאטר המחוזי הינו בר הסמכא בכל שנוגע לטיפול בחולי נפש ויש בכוחו להורות על :

א. בדיקה כפויה.ב. טיפול תרופתי כפוי.ג. אשפוז כפוי.

החלטה כזאת של הפסיכיאטר המחוזי נופלת כמטע תמיד כרעם ביום בהיר על המשפחה ואי הוודאות וחוסר הידע כיצד יש להתמודד עם החלטה שכזאת הופכים את המצב לקשה עוד יותר.

בתחום המיומנות שלי לטפל בכל שקשור להחלטות הפסיכיאטר המחוזי וכן לכל שקשור לטיפולים שהלקוח מקבל במידה והוא כבר מאושפז אשפוז כפוי או מרצון בבית החולים.

על החלטת הפסיכיאטר ניתן לערור לוועדה הפסיכיאטרית.

בוועדה אני טוען בשם הלקוח ומביא לשינוי בהחלטות הפסיכיאטר המחוזי.

מרגע שהוגש ערר על אשפוז כפוי על הוועדה להתכנס בתוך לא יאוחר מ-5 ימים ואם המדובר בערר על טיפול כפוי לא יאוחר מתוך 10 ימים.

כמובן שלוועדה סמכות לשנות, לבטל או לאשר את החלטת הפסיכיאטר המחוזי.

גם אם נקבעה לכם ועדה שכזאת אל תתייצבו בפני חברי הוועדה בעצמכם ואל תנסו את כחכם בטעינת טענות – זה לא הזמן לניסיונות!!!

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​