חקירה נגד אפי נוה

בימים אלו באה עלינו לטובה השנה האזרחית החדשה, שנת 2015.

מן הסתם כולנו ייחלנו לשנה טובה יותר, עם קצת חמלה וסובלנות, אך לצערי ואני מניח לצערם של מרבית חבריי ועמיתיי למקצוע, כבר ביומה הראשון של השנה, התבדינו. התבדינו וחבל.כבר בשעות אחר הצהריים, הרשתות החברתיות וכן אתרי החדשות באינטרנט, געשו וצהלו ורמזו ש: "בכיר בלשכת עורכי הדין נחקר באזהרה"…

לא חלפו דקות וכבר ל"בכיר" נקשר שמו של עורך דין אפי. אפי נוה, יושב ראש ועד תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין. יושב הראש שבחודשים הקרובים מתמודד על כהונת ראש לשכת עורכי הדין בישראל.

 

כמובן שמבלי שנותרה לו ברירה וביודעו כי שמו פורסם ו/או זלג על ידי יד נעלמה ועלומה, ברבים, אפי פרסם בפייסבוק פוסט אודות חקירתו.

מחד היה חשוב לאפי, ולנו ציבור עורכי הדין, לשמע את גרסתו וטענותיו ככל שהחוק מתיר לו, בדבר החקירה אותה עבר. אך מאידך לא יכולתי, כעורך דין פלילי, כידידו של אפי, שלא לחוש תחושת אכזבה, תחושת חמיצות, כאילו לא למדנו דבר.

 

ככל הנראה אפי הבין שדמו הותר ואין לו מנוס מלשים קץ לקלחת השמועות אודות שמו וכן אודות הנסיבות בגינן נחקר, ויפה שעה אחת, ופנה אלינו בדרך בה בחר.

אחת מהמלחמות שלי ושל עמיתיי ציבור עורכי הדין הפליליים, היא החשיבות שבשמירת פרטיותו ואי פרסום זהותו של נחקר. בצמוד ל"זכות הציבור לדעת" עומדת במעלה אחת מעל, זכותו של נחקר שחייו לא ייהרסו כבמחי יד וזאת בגין חקירה, בוודאי חקירה הנמצאת בשלביה הראשוניים ושישנו סיכוי של ממש, שאולי לא תניב כתב אישום.

כמובן, ומבלי להתייחס יתר על המידה להסבריו של אפי אודות חקירתו, חשתי צער, כעורך דין פלילי חשתי שאפי בעצם נמצא לצערו וללא שנותרה לו ברירה, בשלב "המענה לכתב האישום" – שלב ששמור לאותם חשודים שהפכו לנאשמים ועומדים בפני שופט… שלב כי כולי תקווה, אפי לא ייאלץ לחוות.

 

אני סבור כי ככל שההליך הפלילי, אגב ישנם חלוקים על הגדרתו של ההליך הפלילי ויש גורסים כי הליך פלילי נפתח בהגשת כתב אישום ולא בשלב ההליכים שקודמים לכך, אך אין חולק כי ככל שההליך בתולי, שמורה לחשוד הזכות לפרטיות, לחשוד ולבני משפחתו, וזכותם גוברת על הזכות לדעת ו/או הזכות למלא את תאוות הסקרנות.

אני מאחל, לכל חשוד ונחקר ובוודאי לידידי אפי, שהחקירה בעניינו, תהא מקצועית ממצה יעילה ומהירה ומשטרת ישראל תבחן את הראיות מבלי להיגרר לניסיונות עלומים להכפיש את שמו של אפי לריק.

באמרת אגב אאחל לנו ציבור עורכי הדין בישראל מערכת בחירות טהורה, עניינית ושהנבחרים ימנפו את הלשכה מעלה כראוי ללשכת עורכי הדין בישראל.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​