פרשת טלנסקי

אתמול בבית המשפט המחוזי, בהכרעת דין חוזרת, מי שכהן כראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, הורשע בעבירות שיוחסו לו בכתב אישום שזה לשם התקשורתי "פרשת טלנסקי".

הנאשם הורשע פה אחד על ידי הרכב שופטים בעבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. עבירות בחוק העונשין שרף הענישה עליהן הינו מאסר ממושך מאחרי סורג ובריח.

בית המשפט קבע נחרצות כי עשה שימוש לצרכיו הפרטיים בכספים שקבל הנאשם ממר טלנסקי, וזאת בניגוד לטענותיו. בית המשפט אף קבע כי אולמרט שיקר כשטען אחרת.

רק בכדי להזכיר, המדובר בכתב אישום שהוגש כנגד אהוד אולמרט ובשל עדותו המוקדמת של מר טלנסקי (שהלך לעולמו)נאלץ ראש ממשלה מכהן, להתפטר מתפקידו.

ממש כך. ראש ממשלה מכהן, במדינה בה על סדר היום עומדים דברים חשובים ועל שולחנו ולפתחו החלטות גורליות שעליו לקבל מדי יום ויום, ראש הממשלה נאלץ להתפטר.

 

הרבה מילים נכתבו על מסע רדיפה לכאורי שניהלה הפרקליטות כנגד אהוד אולמרט והיד הקשה שנהגו בו בשל שיקולי אינטרסים שלא קשורים לאכיפת החוק. מאידך גרסו רבים כי הראיות התיק מוצקות וחוסנה של מדינת ישראל כמדינת חוק ולא רפובליקת בננות, חוסן זה מקבל משמעות עת נוהגים בראש ממשלה מכהן כאחרון החשודים, "מבחן בוזגלו" אם תרצו.בסופו של יום לאחר הליך משפטי ממושך, קבע בית המשפט המחוזי כי אהוד אולמרט זכאי וכי הפרקליטות לא עמדה בנטל הראייה, עת לא הוכחה אשמתו של הנאשם וזאת "מעל לכל ספק סביר" כמתבקש במשפט הפלילי.

 

דעתי האישית היא כשבית המשפט "קם מכיסאו" אין ואסור שתהא אפשרות לדון את הנאשם בשנית בגין עבירות מהן זוכה. כמובן אלא אם המדובר במשפט חוזר כשיש ראיות העשויות לסייע להוכיח חפותו של נאשם שהורשע.

אכן סניגור אני ומייצג את הנאשמים, אך במערכת שכולה חד צדדית ובה לנאשם זכויות מועטות וגם עליהן אנו נלחמים בחירוף נפש בכל תיק ותיק, יש וראוי שהידיעה הזאת של סופיות הדיון תהא מוצקה וללא יכולת עוררין.

כפי שאמרתי במקרה של אולמרט, סוף דבר, אך לא סוף פסוק.

אמנם לנאשם שמורה הזכות לחוס תחת "סופיות הדיון", אך במקרה של אהוד אולמרט, ניתן לאמר ש"שמור אותי מאוהבי ומשונאי אשמר בעצמי" – פתגם זה רוקם עור וגידים בדמותה של אשת סודו ומזכירתו מזה עשורים רבים, הגב' שולה זקן.

הגב' זקן שאף היא עמדה לדין פלילי, הגיעה להסדר טיעון עם הפרקליטות, שבכפוף לענישה מקלה בעניינה, תעביר לידי הפרקליטות קלטות ויומנים שיהוו ראיות מרשיעות כנגד אהוד אולמרט, ראיות שנוגעות לפרשיה שכבר נדונה והוכרעה בבית המשפט.

 

מסתבר שהגב' שולה זקן כדרך שבשגרה, ללא סיבה הגיונית או בשל כל הסיבות הנכונות יש יטענו, ניהלה יומנים בה תיעדה את פועלו של אולמרט ואף בשיחות רבות שניהלה עימו, דאגה כי "האח הגדול" יהא בהקשה מלאה והקליטה אותן… לכל צרה שלא תבוא – והצרה בוא באה והקלטות והיומנים אכן חרצו את גורלה ואת גורלו של אולמרט.

הקשר בין הגב' זקן למר אולמרט אינו דבר של מה בכך, המדובר במערכת יחסים חברים ומקצועית הפרוסה על עשורים רבים הכולל השתלבות בתחנות חייו של מעסיקה, החל ממשרד עורכי דין, עובר דרך ראשות עיריית ירושלים וגולת הכותרת, לשכת ראש ממשלת ישראל.

 

מבלי לקבוע ולדון מוסרית את הגב' זקן על התנהלותה כלפי איש סודה ומי שהיא הייתה אשת סודו וצמודה לו שנים רבות, רק אמר כי בטוחני כי לאור האירועים, האמון בין מעסיקים רבים לאנשי סודם, ולא חשוב באילו מסגרות ותפקידים, אמון זה נסדק וכיום כולנו חשדניים יותר זה כלפי זה.

בהמשך לאמור, בית המשפט העליון קבל את עתירת הפרקליטות וקבע כי ניתן לעשות שימוש בראיות כנגד אהוד אולמרט והתיק חזר למחוזי לדיון מחדש.

כאמור, אתמול בית המשפט המחוזי, פה אחד, הרשיע את אולמרט בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום ושמהן זוכה בעבר בשל היעדר ראיות.

 

נראה לי בכל הזהירות כי פרט לאולמרט ולצוות ההגנה שלו, בו ברגע החל כאב ראש כרוני אצל נציב השב"ס. כאב ראש שילווה אותו עד שיוודע מה עונשו של אולמרט והאם ייאלץ לרצות עונש של מאסר בפועל מאחרי סורג ובריח ומכאן יעבור למשמורתו של נציב השב"ס על כל המתשמע מכך.

מעולם לא קרה במדינת ישראל שראש ממשלה לשעבר מרצה עונש מאסר בפועל, ח"כ, שרים ואפילו נשיא כבר ריצו ומרצים עונשי מאסר, אך ראש ממשלה, שיודע סודות מדינה כמוסים ושרלוונטיים לעוד עשורים קדימה – זה עוד לא קרה וכיום מונחת לפתחו של שב"ס שאלת אבטחתו ומניעת זליגת סודות כפועל של ניסיון לסחיטתו על ידי מי מהאסירים ועוד שאלות רבות שיש ליתן עליהן מענה. שאלות שאף מטילות בספק ממשי לעניות דעתי, את היכולת הממשית לשים מאחרי סורג את הנאשם, אולמרט.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​