עיכוב הליכים בתיק פלילי

כפי שתארתי לא אחת במאמריי הקודמים, ההליך הפלילי הסבוך, בנוי רבדים רבדים כאשר הסניגור עושה ככל שביכולתו בכפוף לנסיבות כל תיק ובהמשך לראיות, למנוע את הסחף שבסופו של יום יביא להרשעתו של הלקוח בבית המשפט ולענישתו.

בעבר הזכרתי את העובדה כי ההליך מורכב משלושה חלקים עיקריים שהינם כל מה שרלוונטי לחקירה המשטרתית וזאת עד לקבלת החלטת רמ"ח חקירות בדבר סגירת התיק מהעילות המפורטות בחוק או העברתו לעיון התביעה המשטרתית או לפרקליטות.

לאחר מכן כאמור מתקיים השלב בו אנו מתנהלים מול "המאשימה". מחלקת התביעות או הפרקליטות ושם מנסים למנוע את הגשת כתב האישום לבית המשפט.

השלב הסופי הינו הגשת כתב האישום וניהול התיק בבית המשפט.

 

יחד עם זאת ובהמשך לאמור לעיל, ישנו שלב נוסף בו אנו עורכי הדין המומחים בפלילים יכולים ועושים בו שימוש, והשלב הזה הינו עתירה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לעיכוב הליכים בתיק.

הזכות לעתירה לעיכוב הליכים קמה עם הגשתו של כתב האישום. כיום העתירות מוגשות ללשכתו של כבוד היועמ"ש, מר יהודה וינשטיין, עו"ד.

 

את העתירה אנו מגישים באמצעות הגוף הרלוונטי מולו אנו מתנהלים בהליך הפלילי שטרם העברת העתירה, מצרף את תגובתו.

בעתירה ליועמ"ש אנו שמים דגש הן על היבטים משפטיים נשוא התיק נשוא הבקשה והן על היבטים אישיים, נסיבות פרטניות של הנאשם.

 

החלטתו של היועמ"ש הינה סופית ומחייבת. בית המשפט עם קבלת החלטה של היועמ"ש לעכב הליכים בתיק, הלכה למעשה סיים את תפקידו והתיק לא יישמע.

בימים האחרונים ייצגתי בחור צעיר שנתפס במספר אירועים צורך סמים בחברותא.

הוגש נגדו כתב אישום מחור לבית המשפט השלום בבאר שבע והתביעה עתרה לענישה מכבידה לאור העובדה כי נגד הנאשם היו תיקי חקירה בדבר עבירות סמים שנסגרו בעבר וניתנה לו ההזדמנות לתקן דרכיו.

יחד עם זאת לא אמרנו נואש. הגשתי עתירה ליועמ"ש ובטרם החלטתו, מחלקת התביעות ואנוכי גיבשנו הסדר שאושר בבית המשפט, לפיו ובכפוף ל 3 בדיקות שתן של הנאשם על פני 3 חודשים ושתוצאותיהן יעידו כי הנאשם לא צרך סמים – המדינה תחזור בה מכתב האישום.

אמנם בנקל היה בכוחי להגיע להסדר טיעון שיטמון ענישה מופחתת ללא קיום ההליך מול היועמ"ש, אך לאור גילו של הנאשם ולאור השקפתי שיש לייצג כל לקוח כאילו הוא הלקוח היחיד במשרד, עתרתי ליועמ"ש ואני שמח לאור התוצאה החיובית בתיק.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​