מחאת יוצאי אתיופיה

cחרתי לכתוב מספר מילים אודות גל המחאה של בני העדה האתיופית כנגד מה שהם מכנים אפליה שיטתית, רבבת שנים ורב מערכתית.

בעצם גל המחאה הנוכחי הינו המשך ישיר לאירוע חמור, בו נצפים שוטרי סיור, מכים, ללא סיבה נראית לעין לכאורה, חיל, בן לעדה האתיופית.

 

בהמשך הדברים התברר כי שוטרי היס"מ עסקו בסגירת איזור בגין חפץ חשוד והחיל שנקלע למקום, איך שהוא מצא את עצמו בסופו של יום, חבוט, מוכה ובעיקר מושפל.

במאמר מוסגר אומר כי החיל האומלל שנקלע לזירת אירוע במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון, זכה כבר להיפגש עם רמי הדרג הפוליטי ועסקנים אלו ואחרים, כאשר כל אחד בתורו ובאופן יוצא מובהק, ניסה לצאת מגדרו בכדי לחבק את החיל, לשדר כי הוא מחבק את בני העדה האתיופית ולהוקיע את מה שקרה.

אמשיך ואמר כי כסניגור פלילי, אני מוקיע כל התנהגות פסולה של אנשי רשויות החוק ובפרט משטרת ישראל, אך ושוב כסניגור, אני אומר שחשוב מאד לשמר את כל ההצהרות וההכרזות לתחקיר ממצה שייערך על ידי הגורמים הרלוונטיים במשטרת ישראל.

 

לשוטר מצפה שימוע טרם פיטוריו ומן הסתם שם הוא יגולל את גרסתו לאירועים, גרסה שתהא חייבת להתיישב עם התמונות והסרטון שהופץ – נכון לעכשיו חשוב שגם לאותו שוטר, יהיו הדברים שעשה לכאורה חמורים ככל שיהיו, גם לשוטר זה שמורה חזקת החפות ומידת הרחמים, עד שיוכח אחרת.

כפי שאמרתי גל המחאה הינו תוצאה של האירוע החמור מפני מס' ימים, אך הינו תולדה של אפליה רבת שנים, החולשת על 3 עשורים לערך, אפליה שקטה ומנומסת נגד ציבור שקט ומנומס אשר מקבל בהכנעה כח גזירה והחלטה שהממסד מנחית עליו, הממסד והציבור.

החל מהחלטה מוסדית להשמדת תרומות דם של יוצאי העדה האתיופית עובר באמירות יום יומיות שלנו הציבור כנגדם בחדרי חדרים וכלה במעשים בפועל של הציבור שלא "להתחכך" עם יוצאי העדה האתיופית "לא כי הם רעים"… "זה אנחנו ולא הם".

אכן גל המחאה הינו גל עכור שהיה עצור שנים רבות. בני הדור השני של יוצאי אתיופיה לא מוכן להיות "האדם הנחמד" אלא עומד על זכויותיו וטוב שכך.

 

יחד עם זאת חשוב שמנהיגי העדה לא יתנו יד לזליגה של מעשי אלימות כנגד אנשי החוק שבאים לשמר על גבולות סבירים של הפגנה וחופש ביטוי, לא יכלו את זעמם ברכוש ציבורי ופרטי, כי אז הם יפספסו את המטרה ובשיחות הסלון בערבי שבת, כולם יהנהנו ויאמרו… הנה פושטקים – וחבל שכך!!!

לסיום אמר כי בעבודתי כסניגור אני נפגש "מתחכך" עם יוצאי העדה האתיופית הן, כפרקליטים, סניגורים, חוקרי וקציני משטרה, אנשי וקציני שב"ס ועובדים סוציאליים.

עד היום "לא הצלחתי להבחין" בחוסר מקצועיות, חוסר אדיבות, חוסר אכפתיות ובעיה שנובעת מצבע עור גופי ו/א גופם…

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​