משטרה צבאית

בדיוור הקודם התחלנו לעסוק בכל מה שנוגע למערכת המשפט הפלילית והמשמעתית הצבאית.

הסברנו כי מערכת שיפוט ואכיפה זו חלה על חיילים בשירות סדיר (קבע וחיילי חובה) וכן על אזרחים בשירות מילואים פעיל ו/או שהעבירה בה הם נחשדים בוצעה עת היו בשירות מילואים פעיל.

היום בנושא הדיוור נסביר על קצה המזלג אודות המשטרה הצבאית אשר מקבילה בעצם במהות תפקידה וסמכותה למשטרת ישראל.

 

חיל המשטרה הצבאית בצה"ל, הינו חיל עצמאי שבראשו עומד קצין בדרגת תת אלוף.

המשטרה הצבאית עוסקת בכל הפן המשמעתי, אכיפתי, פלילי בצה"ל לרבות תפקידים שלאו דווקא בעלי גוון פלילי כגון פעילויות שוטפות שמטרתן מניעת פגיעה בחיי החיילים ושמירה על הפעילות התקינה של כלל המערכות הצבאית בכל אותן נקודות השקה הרלוונטיות לייעודו של החייל.

כפי שבמשטרת ישראל המשרתת את אזרחי המדינה ביום יום בדברים השוטפים לשמירה על הסדר הציבורי במקביל למיגור הפשע, החל ממעצרים, חקירות והעמדה לדין.

יודגש כי להבדיל מ"האזרחות" בה משטרת ישראל אינה אמונה על בתי הכלא, אלא שירות בתי הסוהר "השב"ס" שבראשו עומד רב גונדר המקביל בדרגתו לרב ניצב ורב אלוף, בצה"ל בתי הכלא הצבאיים ובתי המעצר, נמנים גם הם והעומדים בראשם על המשטרה הצבאית וכפופים לקצין המשטרה הצבאית ומפקדי הכלא הם קציני משטרה צבאית לכל דבר ועניין.

 

כאמור המשטרה הצבאית מחולקת לשלוחות אשר מקיפות בעצם את מכלול השירות והטיפול שגוף צבאי אמור להכיל לשם שמירה על תפקוד תקין ומניעת אנדרלמוסיה רבתית.

המשטרה הצבאית בנויה מיחידות מגוונות אשר העיקריות שבהן הינן:

המשטרה הצבאית החוקרת – מצ"ח שמקבילה בסמכותה וייעודה לאגף החקירות במשטרת ישראל.

כליאה והמעצרים (כלא 4 שבצריפין וכלא 6 שבעתלית) המקביל בייעודו ותפקודו לשב"ס.

מערך השיטור האמון על השיור השוטף לרבות כל שנוגע לעבירות תנועה ואכיפת משמעת בקרב חיילי צה"ל.

יחידת הבילוש של המשטרה הצבאית.

מערך ההדרכה בו מוכשרים חיילי החיל למגוון התפקידים.

סבורני כי כאשר אנו עוסקים בדין הפלילי ובדין הפלילי הצבאי בפרט, חשוב שנכיר בעורכי הדין הפליליים הצבאיים, לא רק את הפרקליטות הצבאית מולה מירב העבודה המשפטית, אלא גם את מערך האכיפה והשיטור אשר טרם הגשת כתב האישום, הוא הגוף שבעצם אנו מתנהלים מולו ככל שנוגע הדבר לחשוד אותו אנו מייצגים.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​