משטרה צבאית חוקרת

בדיוורים הקודמים התחלנו לעסוק בכל מה שנוגע למערכת המשפט הפלילית והמשמעתית הצבאית ובהמשך במשטרה הצבאית ועמדנו על תפקיד המשטרה הצבאית וההקבלות למשטרת ישראל.

היום נתרכז במקבילה של אגף החקירות במשטרת ישראל, המשטרה הצבאית החוקרת, מצ"ח.

מצ"ח כשמה כן היא, אמונה על מערך החקירות בצה"ל של חיילים בשירות סדיר (אנשי קבע וחיילי חובה) וכן על אזרחים בשירות מילואים פעיל ו/או שהעבירה בה הם נחשדים בוצעה עת היו בשירות מילואים פעיל.

בראש מצ"ח עומד קצין בדרגת אלוף משנה הכפוף למפקד המשטרה הצבאית ותחתיו עומדים מפקדי בסיסי מצ"ח, קצינים בדרגות רס"ן וסא"ל ביחידות הגדולות וסרן ביחידות החוקרות הקטנות יותר.

עם גילויי דבר עבירה, הן באמצעות תלונה המוגשת על ידי נפגע העבירה והן באמצעות גילויי דבר העבירה באמצעות אנשי שטח, סוכנים סמויים האמונים על גילויי ביצוען של עבירות כגון סחר בסמים, סחר באמל"ח וכיוצא בזה, נפתחת חקירה פלילית.

"המסלול" אותו עובר נחקר ביחידת מצ"ח זהה לזה שעובר נחקר המוגדר כחשוד במשטרת ישראל, חקירה באזהרה, לרבות הזכות לקבל והחובה לאפשר היוועצות משפטית עם עורך דין פלילי צבאי או סניגור פרטי בעל רישיון וסיווג לייצג חיילים.

בהמשך ובכפוף להתפתחות החקירה מחליט קצין החקירות מה ייעשה על החשוד והאופציות הינן, שחרורו וזימון להמשך חקירה ככל שיידרש, הוראה על מעצר פתוח ביחידה או הוראה על מעצר סגור – מעצר בבית מעצר צבאי.

לנו הסניגורים הצבאיים כמובן שמורה הזכות לייעץ לחשוד ולעמוד בקשר עם קצין החקירות בכל שאלה וניסיון לגבש הסכמות לקידום החקירה ולשם מניעה מצב בו החשוד ישהה במעצר.

כמובן שבהמשך יובא החשוד לבית הדין הצבאי לשם הארכת מעצרו וכאן יתקיים דיון מהותי כאשר במקביל לטוען המשטרתי, נציג מצ"ח, חוקר הבקי בתיק, יהא זה שישיב על שאלות הסנגור טרם קבלת ההחלטה בדבר הארכת מעצרו של החשוד.

חשוב להדגיש כי גם חוקרי מצ"ח, אמנם רובם ככולם חיילים צעירים, בשירות חובה בצה"ל, אך אל לנו להקל ראש במיומנותם והמשקל שיש ליתן להתדיינות מולם שלנו הסניגורים הפליליים הצבאיים ובוודאי עם קציני החקירות.

גם במצ"ח ישנה הפרדה בין החוקרים בעבירות פליליות כהגדרתן לבין חוקרי תאונות הדרכים.

יחידת מצ"ח פועלת בשיתוף פעולה עם הפרקליטות הצבאית שאף מלווה את חוקרי מצ"ח וקציניה בחקירות גדולות ומורכבות, מהרגע שנפתחת החקירה בליווי צמוד וזאת בכדי שלא יתגלו בהמשך, עלי ידינו הסניגורים הפליליים הצבאיים, כשלים בחקירה שיביאו למיטוט הראיות בתיק, דבר שקורה ויקרה מן הסתם לא אחת.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​