גניבת מיליון שקלים

המדובר בעבירת גניבה "רגילה", אלא שהמייחד אותה היא העובדה שהעבירה מבוצעת על ידי עובד ונפגע העבירה (ממנו נגנב הרכוש ו/או הכסף) הוא המעביד.

 

שוו בנפשכם שאתם מעסיקים עובד.

חושפים בפניו סודות יומיומיים של מקום העבודה, נותנים בידיו סמכויות שעמן ניתנות גם גישות לחשבונות בנק וכדומה.

שוו בנפשכם שדווקא משם תצמח הצרה והעובד שלכם יהיה זה שיגנוב מכם!!! אני יכול להבטיח לכם שכל בעל עסק, אם גם להיות נפגע עבירת גניבה, אזי רק לא על ידי עובד שלו – זה ממוטט את כל המרקם הרגיש בין מעסיק למועסק ויוצר חוסר בטחון מול יתר העובדים.

 

ספר לי בעל עסק כי היה מעדיף שאנשים חובשי מסיכות ישדדו אותו בלילה ויפרצו לעסק ולא הפקידה עליה סמך כל השנים, שגנבה ממנו במשרד, באור יום, באור הפלורוסנטים באין מפריע.

 

יכול לאמר לכם בבטחה שישנם מקומות עבודה רבים, אשר מתגלה אצלם גניבה או מעילה בסכומים אלו ואחרים, לעיתים קרובות, יעדיפו לסגור את האירוע "בתוך המשפחה" תוך הבנות והסכמות עם מבצע העבירה.

בד"כ מדובר על פיטורין מיידיים שמוגדרים כעזיבה מרצון ואף הסכמות על פיצויי פיטורין וכדומה.

 

נשאלת השאלה מדוע?! מדוע נפגע עבירה. קורבן להונאה יסכים לוותר למועל ולא יגיש תלונה במשטרה וימצה הליכים. התשובה היא ברורה שבעל עסק המתפקד באופן רציף מייחל ל"שקט תעשייתי" ופרסום שמו בעיתונות כמושא למעילה או ניהול הליכים בבתי משפט וערכאות אלו ואחרות, עלול לפגוע בו תדמיתית ואז יצא ששכרו בהפסדו.

 

תיק שכזה שפורסם בעיתונות, טופל על ידי.

 

המדובר כאמור באישה צעירה, בסוף שנות העשרים לחייה, שהועסקה כמנהלת חשבונות במשרד עורכי דין המונה עשרות עורכי דין ומתמחים- משרד ערכי דין נשיץ.

 

במסגרת תפקידה הייתה הנאשמת אחראית על העברת כספים במשרד באופן שוטף והלכה למעשה הייתה לה שליטה על חשבונות הבנק של המשרד ותזרים המזומנים.

 

ת.פ. 53090-02-12 (שלום ת"א – כבוד השופט עידו דרויאן).גניבה ממעביד – גניבה בידי עובד סעיף 391 לחוק העונשין תשל"ז – 1977.זיוף – עבירה לפי סעיף 418 לוק העונשין תשל"ז – 1977.שימוש במסמך מזויף – עבירה לפי סעיף 420 לחוק העונשין תשל"ז – 1977.

העונש הצפוי במקרה של הרשעה או מיצוי הדין עם הנאשמת: מאסר ממושך, אך העונש שהושת לאחר טיפול משפטי של עורך דין שאול דבח:

8 חודשי מאסר לריצוי בפועל ו – 6 חודשי מאסר על תנאי.

 

פרטי האירוע

 

ביום 2/7/2012 הודתה הנאשמת בביצוע עבירה של גניבה בידי עובד, זיוף ושימוש במסמך מזויף.הנאשמת שעבדה במחלקת הנהלת חשבונות במשרדו של עו"ד נשיץ, גנבה סך של מעל מיליון ₪.לחובת הנאשמת אין ולו הרשעה עובר לאירוע.

ניסיון להגיע להסכמה עם המאשימה עלו בתוהו, הנאשמת הודתה בעובדות כתב האישום וטרם גזר הדין נשלחה לתסקיר מאסר.

בית המשפט, למרות שהביע את סלידתו מהמעשים הקשים שיוחסו לנאשמת, גניבה בידי עובד בסכום אסטרונומי של מיליון ₪ תוך תחכום רב, בחר לקבל את טענות ההגנה שהעלה עורך דין דבח שאול וגזר על הנאשמת עונש של 8 חודשי מאסר בפועל.

 

הקושי המשפטי בתיק הנ"ל נובע ממס' גורמים

 

א. הגניבה למעשה תועדה באמצעות העברת הכספים מחשבון המעסיק לחשבונה של הנאשמת.

 

ב. עבירות של גניבה בידי עובד או גניבה ממעביד הינן עבירות שהמחוקק מבקש למגר מתוך החברה ועל כן הענישה הינה ענישה מרתיעה. הרי כל עבירה שכזאת מקעקעת לחלוטין את האמון שנותנים מעסיקים בעובדים בכירים במערכת החולשים על כספים רבים ו/או סודות כמוסים של העסק – במקרה של התיק הנ"ל משרד עורכי דין.

 

ג. הנאשמת, טרם שכירת שירותיו של עורך דין שאול דבח, הודתה במשטרה ובהליך אזרחי בעבירה ובכך סתמה את הגולל על סיכוי לנהל בעבורה תיק הוכחות.

 

ד. היותו של המעביד, נפגע העבירה, עורך דין בכיר בישראל והתעוזה שבעבירה עוררו גלים.

נראה לי בבטחה שניתן לקטלג אותה כעוד לקוחה מרוצה!!!

 

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​