כתב אישום

כתב האישום מהווה הלכה למעשה את הבסיס שעליו תושתת כל המערכה המשפטית ובעצם מכתב האישום לומד הנאשם בדיוק במה הוא מואשם, הוראת החיקוק לפיה הוא נאשם, הכוונה הינה על אילו סעיפי חוק או בניגוד לאילו סעיפי חוק הוא נהג, במעשה או מחדל, ואילו עדים וראיות יש כנגדו לביסוס אותן האשמות כעולות מכתב האישום.

כתב האישום הינו בעצם מסמך בו מתוארת העבירה בה אתה מואשם, נסיבות האירוע והתוצאה אם יש כזאת. כמו כן בסופו של כתב האישום מופיעה רשימת עדי התביעה שהמדינה מבקשת להעיד בבהמ"ש בכדי לבסס את הראיות כנגדך עד להבאה להרשעה בדין.

משסבר פרקליט ממונה, שהראיות שהצטברו בשלב החקירה מהווים תשתית ראויה ויש סיכוי גבוה להרשעה בדין, נשלחת הודעה לחשוד/ נאשם בפוטנציה על הכוונה להגיש כנגדו כתב אישום בגין החשדות שיוחסו לו בחקירה.

בגוף ההודעה מוסבר לחשוד/נאשם בפוטנציה כי הוא רשאי לעתור, מומלץ באמצעות עורך דין פלילי, לפרקליט, תוך 30 ימים מקבלת ההודעה, בבקשה ומהעילות הרלוונטיות ולנסות לשכנע את הפרקליט לסגת מכוונתו.

לעיתים המאשימה תעתור לכך כי לכל אורך ניהול התיק, הנאשם ישהה במעצר – מעצר עד תום ההליכים – על כך נרחיב בדיוור הקרוב.

 

מייד עם הגשת כתב האישום קמה לנאשם הזכות וקמה על המדינה החובה לאפשר לו או לעורך דין פלילי מטעמו לעיין וכמובן לצלם את חומר החקירה.

חומר החקירה הינו חומר אשר נוגע במישרין או עקיפין להליך הפלילי שמנוהל כנגד הנאשם ויש בו לשפוך אור על מסכת האירועים והעובדות כמתואר בכתב האישום.

החשיבות הנעוצה בזכות חשובה במעלה זו וההיגיון הטמון בה ברורים ומטרתם לאפשר לנאשם ולעורך דין הפלילי המייצג את הנאשם, להכין כראוי את קו ההגנה אל מול האישומים כמופיעים בכתב האישום.

עם קבלת כתב האישום, הנאשם בעצם לומד לראשונה, מהן כל הראיות שעומדות כנגדו ונמצאות בידי הפרקליטות, כמו כן למד הנאשם בפני איזו ערכאה, איזה בית משפט יתנהל תיקו (שלום, מחוזי) ומי השופט ו/או השופטים שידונו בעניינו.

 

חשוב מאד לציין, כי גם לאחר שלא צלח הניסיון לשכנע את הפרקליט הממונה לסגת מכוונתו להגיש כתב אישום וכתב אישום הוגש בסופו של יום והחשוד הפך להיות מחשוד לנאשם, גם במקרה זה, טרם ההגעה לבית המשפט, לישיבת ההקראה, גם כעת ניתן לעתור לגורם המוסמך, הפרקליט הממונה, בבקשה כי יורה לבטל את כתב האישום עוד טרם שלב ההקראה בבית המשפט.

כמו כן, ניתן לעתור בקשה מוסדרת ליועץ המשפטי לממשלה, שיורה על עיכוב הליכים בתיק ובעצם ביטול ההליך בבית המשפט.

חשוב לציין כי לכל אחד מהמהלכים המוזכרים לעיל, ישנן עילות מוסדרות, דרכי פעולה ייחודיות וכללים ברורים, שעמידה בהם, תעצים את הסיכוי להצלחת ההליך ובעצם לגדיעת ההליך הפלילי.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​