הקראה: כפירה או הודיה

אמור לעיל המפגש הראשון של הנאשם עם בית המשפט הינו בדיון ראשוני, שלב ההקראה בו בית המשפט מקריא ומסביר לנאשם את האמור בכתב האישום.

יודגש כי במידה והנאשם מיוצג על ידי עורך דין פלילי, עורך הדין יהא זה שמוטלת עליו האחריות להקריא ולהסביר את כתב האישום ללקוחו. בית המשפט מוודא את עובדת הסברת כתב האישום לנאשם בכדי שלא תעלה בעתיד טענה כאילו נוהל משפט עת הנאשם לא ידע במה הוא ואשם ובפני איזה הליך הוא עומד.

עם הקראת כתב האישום, נתונות לנאשם, לבדו או באמצעות ב"כ, 2 אופציות:

האפשרות הראשונה היא להודות בחלק מעובדות כתב האישום או בכל העובדות.

החלופה היא השנייה לכפור בעובדות כתב האישום ולהתחיל במערכה, פרשת תביעה, פרשת הגנה והכרעת דין, לטיהור שמו ולזיכוי בבית המשפט.

חשוב לציין כי טרם ההקראה והמענה של הנאשם לעובדות כתב האישום, מן הסתם עורך הדין הפלילי שמייצג את הנאשם עיין ולמד את חומר הראיות שנאסף על ידי המשטרה והיווה את הבסיס להגשת כתב האישום.

רק באמצעות לימוד מעמיק וניתוח ראוי של חומר הראיות, תתאפשר לנאשם באמצעות עורך הדין הפלילי שמייצג אותו, ליתן מענה טוב לכתב האישום.

מענה שיהא בו לסייע בדרך לזיכוי הנאשם או השגת הסדר טיעון מקל בעניינו.

לנאשם שמורה הזכות במרבית שלבי ההליך הפלילי וניהול התיק בבית המשפט, לחזור בו מהכפירה ולהודות בכתב האישום או בחלק מעובדות כתב האישום מסיבה זו או אחרת.

חזרה מכפירה שקולה כהודיה בעובדות כתב האישום וחזרה שכזאת מתרחשת עת וכאשר נרקמת בין הצדדים עסקת טיעון או הסדר טיעון מול המאשימה, פרקליטות או תביעות משטרה.

יודגש כי לעיתים הן אני כמייצג את הנאשם והן נציג הפרקליטות, עותרים לדחיית המענה לכתב האישום וזה לצרך זמן ושהות לניהול משא ומתן לשם הגעה להסדר טיעון (הסר סגור או פתוח…נרחיב בדיוורים הבאים על ההבדלים ביניהם).

כמו כן לעיתים אני כופר בעובדות כתב האישום, כפירה כללית מבלי לפרט מה ההסתייגויות שלי והיכן ישנם כשלים לטעמי וזאת בכדי שאוכל להציגם בפרקליטות.

כיום בבית המשפט ישנו שופט אשר מגשר בין הצדדים, בעבר נקרא הדבר שופט מוקד אשר באולמו היה יום הקראות מרוכז, והשופט שישב בדין היה מנסה לסייע לצדדים לגבש הסדר טיעון, ככל שניתן.

בכל מקרה אם הדבר לא צולח התיק מועבר לשופט שידון בו במלואו ולא נחשף מה נאמר או מה ניסו הצדדים לגבש בפני השופט שבפניו התבצעה ההקראה.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​