הצהרת תובע

עם סיום השלב של מעצר ימים, עליו הרחבנו במאמרים הקודמים () על בית המשפט שדן בענייניו, שופט מעצרים, לשחרר את החשוד וזאת במידה ולא הוגש נגדו כתב אישום או הצהרת תובע.

הצהרת תובע היא בעצם, כשמה כן היא, הצהרה של נציג מרשויות התביעה, יכול שיהא תובע משטרתי או פרקליט, תלוי בעבירה ומי מהרשויות תנהל את התיק מטעם המדינה, כאשר בעצם בהצהרתו התובע מצהיר בכתב לבית המשפט כי, על בסיס הראיות שאספה היחידה החוקרת, משטרת ישראל בדרך כלל, ולאחר שהתובע בחן את הראיות, סבור הוא כי יש די לשם הגשת כתב אישום שבצמוד לו תוגש בקשה למעצר עד תום ההליכים.

הצהרת התובע מתארת את העבירות המיוחסות לחשוד שיהפוך להיות הנאשם בתיק וכן התובע מתחייב בהצהרתו כי לאור חומרת העניין ו/או קיומו של חומר ראיות ממשי ומגובש בידיו, כתב האישום והבקשה למעצר עד תום ההליכים יוגשו לא יאוחר מ 5 ימים מיום הגשת ההצהרה.

בדרך כלל הצהרות תובע מוגשות בתיקים חמורים אשר נובעת מהחשוד מסוכנות ו/או בתיקים בהם החשוד נחשד בעבירות אשר המחוקק קבע כי הן מקימות עילת מעצר סטטוטורית.

לדוגמא בתיקים בהם העבירות המיוחסות לנאשם הינן עבירות של סחר בסמים, המחוקק קבע כי עצם ההאשמה בסחר בסמים מקימה עילת מעצר ועלינו הסניגורים לשכנע את בית המשפט כי הנאשם המיוצג על ידינו הינו החריג לכלל.

לאחר שבית המשפט קבל את הצהרת התובע ולמרות שהצהרת תובע איננה סוף דבר ובית המשפט לא משמש כחותמת גומי, הרי ברוב המוחלט של המקרים, החשוד נותר במעצר עד שמתקיים דיון מהותי בבקשה למעצר עד תום ההליכים.

דרך המלך היא, שהסניגור, עורך דין פלילי, בדיון ראשוני עת הוא מקבל לידיו את כתב האישום שבצמוד לו הצהרת התובע, עותר לדחייה של הדיון המהותי לגופו של עניין וזאת בכדי ללמוד את חומר הראיות ולגבש טקטיקת הגנה שבסופה ולמרות הצהרת התובע, הנאשם ישוחרר לביתו בתנאים או ללא כל תנאי מגביל.

יודגש ע"י עורך דין פלילי, ביושבו על חומר הראיות בכדי לנהל את הליך הצהרת התובע, הלכה למעשה נכנס לליבן של הראית בתיק ולומד אותן כאילו המדובר ערב שלב ההוכחות בתיק, השלב בו נחקרים העדים בפרשת התביעה, אם בחקירה ראשית ואם בחקירה נגדית.

בדיון לגופו בבקשה למעצר עד תום ההליכים, לא נחקרים עדים. בית המשפט נחשף לחומר הראיות בכללותו כאשר מחד התובע, המבקש בבקשה, מרביץ את משנתו מדוע מחומר הראיות עולות עילות שבגינן יש להותיר את הנאשם במעצר עד תום ההליכים מאחרי סורג ובריח, ומאידך, אנו הסניגורים מסבירים לבית המשפט מדוע מחומר הראיות לא עולה עילת מעצר עד תום ההליכים ואם עולה, אזי די וראוי להסתפק בחלופה ראויה שיהא בה לאין את החשש כעולה מעילות המעצר.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​