זיכוי

כמובן שחלומו של כל נאשם הוא זיכוי.

להוכיח שהוא חף מפשע וכל העובדות שתוארו בכתב האישום לא היו נכונות ו/או מדויקות ו/או לא הוכיחו ביצוע עבירה פלילית.

ככל שנוגע הדבר לנאשם זיכוי הוא זיכוי וההבדלים מתי ניתן הזיכוי לא משמעותיים לגביו.

יחד עם זאת נפרט אימתי וכיצד ניתן לזכות בזיכוי המיוחל במהלך ההליך הפלילי.

כמו כן חשוב מאד להדגיש ולא ליצור אשליות. הזיכוי הינו נכס שערכו לא יסולא בפז והדרך להשיגו הינה קשה והסטטיסטיקה בישראל מעידה על מעל ל 90% הרשעה.

מכאן החשיבות של ייצוג על ידי עורך דין פלילי מייד עוד בראשית ההליך הפלילי – שלב החקירה ו/או שלב ניהול משא ומתן מול התביעות או הפרקליטות טרם הגשת כתב האישום.

 

 

המדינה יכולה בכל שלב לחזור מכתב האישום. חזרה מכתב האישום לאחר שלב ההקראה משמעה זיכוי בדין לעומת חזרה מכתב האישום טרם ההקראה, שמשמעה ביטול כתב האישום.

גם לכלל זה ישנו חריג ולעיתים חזרה מכתב האישום לאחר ההקראה תביא לתוצאת ביטול ולא זיכוי.

זיכוי בדין בשלב זה, מסיים הלכה למעשה את ההליך הפלילי ואין אפשרות חוקית להעמיד את הנאשם שזוכה לדין בגין אותן עבירות והעובדות שגולמו בכתב האישום ממנו זוכה.

זיכוי לאחר שלב ההקראה וטרם ניהול התיק נובע מהעובדה שבמאמץ ניכר ובעבודה מיומנת, עולה בידו של הסניגור להוכיח לפרקליטות כי שגתה וכתב האישום לא היה צריך להיות מוגש או עת מתגלה עובדה/ראיה חדשה שיש בה להביא לקריסת היכולת להרשיע את הנאשם ואזי המדינה מצהירה על חזרה מכתב האישום.

 

 

במידה והפרקליטות או התביעות החליטו לנהל את התיק הפלילי עד תומו.

נשמעות בפני בית המשפט כל הראיות בתיק, לרבות העדת עדי תביעה, עדי הגנה, וסיכומים מטעם הצדדים. בשלב זה מתפנה בית המשפט לכתוב הכרעת דין.

בהכרעת הדין יכול בית המשפט להרשיע את הנאשם בעובדות או חלק מעובדות כתב האישום ואז ההליך ממשיך (המשך ההליך מפורט בהרחבה במאמר באתר) או לזכות את הנאשם מכתב האישום והעובדות שהוצגו בו.

פסק בית המשפט על זיכוי מכל האמור בכתב האישום- תם המשפט.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.

במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

 

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.

טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509

נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999

בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

 

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

 

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

שליחה

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

עורך דין שאול דבח

 

 

משרד עו"ד פלילי, גירושין ומשפחה שאול דבח מתמחה בתחום המשפט הפלילי: ייעוץ משפטי יסודי ואפטיבי במגוון סוגיות משפטיות, החל משלב החקירה במשטרה ועד לייצוג בבית המשפט.

 

לכל אחד ואחת מגיע לקבל ייעוץ משפטי איכותי!

 

בשלהי שנת 2004 נוסד משרד עו"ד פלילי שאול דבח. משרד עורכי הדין הינו משרד בוטיק, בעל מוניטין רב שנצבר עם השנים לאור ההצלחות הרבות שנחל עורך דין פלילי שאול דבח בתיקים שניהל ובהם ייצג בתחום המשפטי הפלילי.

 

המשרד ממקום במרכז העיר ראשון לציון, בעל שלוחה בתל אביב וביבנה ונותן מענה לציבור לקוחות מכל רחבי הארץ לרבות ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות. משרדנו משלב בין מקצוענות בתחום ההתמחות - המשפט הפלילי, ליחס אישי עבור כל הלקוח ולקוח עד השגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

תחומי התמחות במשפט הפלילי 

 

מחיקת רישום פלילי / משטרתי
אלימות במשפחה
התמחות בגישור וגירושין
מפת אתר
שחרור ממעצר
נהיגה בשכרות
עבירות המתה
עבירות כלכליות
עבירות סמים
עורך דין צבאי
חקירה במשטרה
שחרור ממעצר
מחיקת רישום פלילי
עבירות תקיפה ואלימות
תקיפת שוטרים
עבירות מין
עבירות רכוש
ייצוג קטינים​

תחומי התמחות במשפט משפחה וגירושין 

 

גישור
גירושין
ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה
ייצוג בבית הדין הרבני
הסכמי ממון
חלוקת רכוש
צוואות
ירושות
הסדרי ראיה
משמרות​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il
טלפון: 03-5094509
נייד: 052-2340999
פקס: 1533-5096509
shauldabbahlaw@gmail.com​

צרו קשר

 

משרד עו"ד שאול דבח © 2004 
רחוב משה לוי 11, ראשל"צ
www.ds-lawyer.co.il

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח. במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי לפי הפרטים הנ"ל.

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

03-5094509       |       052-2340999       |       1533-5096509       |       shauldabbahlaw@gmail.com​